RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Legnica. 1,5-metrowy wąż w łazience. Potrzebna była pomoc

W łazience znaleziono węża (fot. Facebook/Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy)
W łazience znaleziono węża (fot. Facebook/Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy)

Nietypowa interwencja w Legnicy (woj.dolnośląskie). Tamtejsi strażnicy miejscy musieli interweniować w jednym z mieszkań. Powodem był 1,5 metrowy wąż, którego kobieta znalazła w łazience. Na całe szczęście gad nikomu nic nie zrobił.

Głowa węża w odpływie wanny. Nagle wyskoczył cały. Film ma 7 mln wyświetleń [WIDEO]

Przerażona użytkowniczka TikToka udostępniła w sieci nagranie. Widać na nim, jak z odpływu jej wanny wychodzi wąż. Gdy próbowała polać go wodą, ...

zobacz więcej

Interwencja miała miejsce w środę. Dyżurny operacyjny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od Straży Pożarnej, że w mieszkaniu przy ul. Gwiezdnej w Legnicy znajduje się wąż.

Okazało się, że jest to wąż zbożowy o długości ponad 1,5 m. Nie wiadomo, skąd znalazł się w łazience. Wiadomo jednak, że uciekł właścicielowi, który się odnalazł.

Za niezachowanie nakazanych środków ostrożności właściciel węża został ukarany mandatem karnym. Straż miejska apeluje tym samym do wszystkich właścicieli zwierząt, aby przestrzegali obowiązujących przepisów, w tym norm prawnych dotyczących zwykłych i nakazanych środków ostrożności.

W związku z wczorajszą interwencją dotyczącą węża zbożowego informujemy, że odnalazł się właściciel gada, który za nie...

Opublikowany przez Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy Środa, 21 kwietnia 2021


Czytaj także: Rodzina znalazła w domu dwugłowego węża

źródło:
Zobacz więcej