RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co z maseczkami? Rekomendacje eksperta [WIDEO]

Rekomendowałbym, żeby już w maju w przestrzeni publicznej na zewnątrz zdjąć maseczki – powiedział w TVP Info dr Marek Posobkiewicz z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Jednocześnie zastrzegł, że ludzie powinni zdawać sobie sprawę z tego, że to dzięki dystansowi społecznemu i reżimowi sanitarnemu jesteśmy w stanie uchronić się przed zachorowaniem.

Urodzeni w 1970 r. mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

Osoby urodzone w 1970 r. mogą od środy rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Ekspert odpowiadał na pytanie, czy obecnie jest dobry moment, żeby zastanawiać się nad zniesieniem zalecenia noszenia maseczek w otwartej przestrzeni publicznej. Wskazał, że jeżeli liczba zakażeń będzie spadać, będzie wyraźna tendencja spadkowa, to prawdopodobieństwo złapania tego wirusa w przestrzeni publicznej na zewnątrz będzie mniejsze.

– Dodatkowo będzie jeszcze lepsza pogoda, więcej słońca, wyższa temperatura; ten wirus krócej będzie przeżywał na zewnątrz. To wszystko będzie sprzyjało temu, żebyśmy mogli zrezygnować z noszenia maseczek na zewnątrz. Zrezygnować jako obowiązku, ale jeżeli ktoś będzie się jeszcze niepewnie czuł, to oczywiście taką maseczkę będzie mógł nosić – powiedział dr Marek Posobkiewicz.

Dystans nadal konieczny


Podkreślił jednocześnie, że „ludzie powinni zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki dystansowi społecznemu, dzięki reżimowi sanitarnemu są w stanie sami uchronić się przed zachorowaniem, ale są też w stanie uchronić swoich bliskich”. W środę na konferencji prasowej w Warszawie minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że decyzje w sprawie noszenia maseczek na świeżym powietrzu są rozpatrywane. Prawdopodobnie decyzja w tej sprawie będzie podjęta za tydzień.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy wariant koronawirusa już w Europie. Jak groźny jest patogen?

źródło:
Zobacz więcej