RAPORT

Pogarda

Salmonella na skorupkach jaj. Sanepid ostrzega

Jaja z zakwestionowanych partii zostaną zutylizowane (fot. Shutterstock)
Jaja z zakwestionowanych partii zostaną zutylizowane (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że na skorupkach partii „Jaj na śniadanie” wykryto bakterie salmonelli. Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może prowadzić do zakażenia. Trzeba również uważać, by nie przenieść bakterii na inne powierzchnie.

Konsument znalazł szkło w alkoholu. GIS wycofuje ze sprzedaży gin

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w komunikacie o wycofaniu ze sprzedaży jednej z partii ginu. Powodem jest zanieczyszczenie produktu...

zobacz więcej

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek salmonelli na powierzchni skorupek jaj z Gospodarstwa Rolno-Hodowlane ul. Cieszyńska 89, 43-419 Zamarski, pakowanych po 10 stuk.

Chodzi o produkt Jaja na śniadanie AP Zamarski, klasa A, kategoria wagowa L, 10 szt. z datą spożycia 08.05.2021 i kodem na skorupkach jaj: 3PL24031301.

Wycofane partie


Inspekcja Weterynaryjna poinformowała również, że po analizie ryzyka jaja świeże kl. L i M od tego producenta pakowane po 30 szt., z tą samą datą minimalnej trwałości, również zostały zakwalifikowane do wycofania z rynku.

Chodzi o produkt Jaja świeże, klasa A, kategoria wagowa L, 30 szt. z datą ważności 8.05.202 i kodem na skorupkach jaj: 3PL24031301, a także o Jaja świeże, klasa A, kategoria wagowa M, 30 szt. z datą ważności 8.05.202 i kodem na skorupkach jaj: 3PL24031301. Hurtownia, w której pobrano próbki do badań, poinformowała odbiorców wymienionych partii towaru o konieczności wycofania go z obrotu. Część dostawy została zwrócona do producenta.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie przeprowadził już kontrolę mającą na celu ustalenie szczegółowych informacji dotyczących kwestionowanej partii jaj, w tym dróg dystrybucji, a producent podjął działania związane z wycofaniem jaj od odbiorców i przekazaniem ich do utylizacji.

CZYTAJ TAKŻE: GIS: Sanepid nikogo nie ściga, tylko sprawdza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej