RAPORT

Pogarda

Szczepienia na koronawirusa. „Uwalniamy możliwość dowolnego wyboru terminu”

Narodowy Program Szczepień przyspiesza (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Narodowy Program Szczepień przyspiesza (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Osoby w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia chęci na szczepienia przeciw COVID-19 i miały wystawione e-skierowanie 31 marca, mogą już się zapisać – poinformowano na rządowych stronach.

Szczepienia w centrali PKO BP? Bank chce pozwać „Wyborczą” o zniesławienie

Do tej pory, zgodnie z kalendarzem, do szczepień zgłosiliśmy osoby 60+ i 55+ – podał PKO BP, odnosząc się do doniesień „Gazety Wyborczej” o tym, że...

zobacz więcej

„W związku ze zbliżającą się rejestracją rocznika 1973, uwalniamy możliwość dowolnego wyboru terminu dla wszystkich osób w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia chęci na szczepienia i miały wystawione e-skierowanie 31.03.2021 r.” – przekazano na prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu na Twitterze koncie SzczepimySię.

Od czwartku na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby urodzone w 1971 r. Rocznik 1973 będzie mógł rejestrować się od 24 kwietnia.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia będzie rozpoczynała się rejestracja dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki. Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej