RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjant cytuje słowa Babci Kasi: „Ty ch**, ty pislicyjna kur***”

Babcia Kasia podczas protestu (fot. PAP/Leszek Szymański, Twitter.com.pikuspol, oko.press)
Babcia Kasia podczas protestu (fot. PAP/Leszek Szymański, Twitter.com.pikuspol, oko.press)

Zwana przez lewicowe media Babcią Kasią kobieta znów stanęła przed sądem. Zdaniem policjantów już na wcześniejszych manifestacjach wstrzymywała ruch tramwajów, atakowała ich fizycznie, pluła i krzyczała, że mają „lizać d***”. Teraz mundurowi zeznali, że osoba kreowana na jeden z symboli ruchów proaborcyjnych, krzyczała do nich także: „Ty ch***, ty pislicyjna ku***” i kazała im zabierać „obrzydliwe łapy”.

„Bohaterowie” opozycji. Plują, wyzywają policjantów, łamią prawo

Politycy opozycji prześcigają się w atakach na policję. Teraz bronią kobiety, która brała udział w nielegalnym proteście, wyzywała i szarpała...

zobacz więcej

Babcia Kasia regularnie pojawia się na antyrządowych manifestacjach i wdaje w przepychanki z policją.

Rano przed Sądem Najwyższym w Warszawie odbył się protest w obronie sędziego Igora Tuleyi. Nie zabrakło na nim lewicowej aktywistki. Zdaniem policji naruszała ona prawo; została zatrzymana.

Rozprawa z jej udziałem rozpoczęła się od razu po zatrzymaniu. „Wyrok sądu zostanie ogłoszony 27 kwietnia, ale sąd kazał niezwłocznie zwolnić oskarżoną" – poinformowało oko.press.

Teraz do sieci trafił fragment zeznań policjanta, który interweniował ws. Babci Kasi.

Zobacz także:  Babcia Kasia. „Stara kur*o”, „liżesz du*ę Kaczyńskiemu”. Protest #Mediabezwyboru przed TVP [WIDEO]

– Jakby pan powiedział, które z zarejestrowanych słów odnoszą się do pana? Powiedział pan, że „zwracała się do nas słowami »ty kur**, ty ch***, ty pislicyjna kur**«” – cytowała prowadząca sprawę sędzia.

– W trakcie niesienia pani (...) jeśli chodzi o te „pislycyjne kur**”, czy „ty ch***”, to było to w dalszej części przenoszenia pani, przy wsadzaniu do radiowozu. Na początku było „spier****”, „bierzcie ode mnie te brudne łapy” – relacjonował policjant.

Halicki chce się pozbyć Budki? Poseł PO reaguje

– Andrzej Halicki organizuje akcję zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska Borysa Budki – powiedział tygodnikowi „Wprost”...

zobacz więcej

Na protestach zwolenniczek aborcji kobieta blokowała już m.in. przejazd tramwajów, a innym razem uderzyła policjanta w głowę drzewcem. Zdaniem prokuratury na jednym z protestów opluła funkcjonariusza.

Z kolei na manifestacji przed siedzibą TVP krzyczała do jednej z policjantek: „Stara kur**”, „jesteście zaje****m gów*** i niczym poza tym”, „po jaką ku*** jesteście?”

Zobacz także:  Babcia Kasia na proteście uderzyła policjanta drzewcem. Jest akt oskarżenia

Dla części opozycji i sprzyjających jej mediów kobieta jest wręcz symbolem. Liberalne redakcje przeprowadzają z nią wywiady i bronią jej, gdy np. trafia na posterunek policji. Próby stawiania jej zarzutów określane są jako „zastraszanie przeciwników rządu”.

źródło:
Zobacz więcej