RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Policjant cytuje słowa Babci Kasi: „Ty ch**, ty pislicyjna kur***”

Babcia Kasia podczas protestu (fot. PAP/Leszek Szymański, Twitter.com.pikuspol, oko.press)
Babcia Kasia podczas protestu (fot. PAP/Leszek Szymański, Twitter.com.pikuspol, oko.press)

Zwana przez lewicowe media Babcią Kasią kobieta znów stanęła przed sądem. Zdaniem policjantów już na wcześniejszych manifestacjach wstrzymywała ruch tramwajów, atakowała ich fizycznie, pluła i krzyczała, że mają „lizać d***”. Teraz mundurowi zeznali, że osoba kreowana na jeden z symboli ruchów proaborcyjnych, krzyczała do nich także: „Ty ch***, ty pislicyjna ku***” i kazała im zabierać „obrzydliwe łapy”.

„Bohaterowie” opozycji. Plują, wyzywają policjantów, łamią prawo

Politycy opozycji prześcigają się w atakach na policję. Teraz bronią kobiety, która brała udział w nielegalnym proteście, wyzywała i szarpała...

zobacz więcej

Babcia Kasia regularnie pojawia się na antyrządowych manifestacjach i wdaje w przepychanki z policją.

Rano przed Sądem Najwyższym w Warszawie odbył się protest w obronie sędziego Igora Tuleyi. Nie zabrakło na nim lewicowej aktywistki. Zdaniem policji naruszała ona prawo; została zatrzymana.

Rozprawa z jej udziałem rozpoczęła się od razu po zatrzymaniu. „Wyrok sądu zostanie ogłoszony 27 kwietnia, ale sąd kazał niezwłocznie zwolnić oskarżoną" – poinformowało oko.press.

Teraz do sieci trafił fragment zeznań policjanta, który interweniował ws. Babci Kasi.

Zobacz także:  Babcia Kasia. „Stara kur*o”, „liżesz du*ę Kaczyńskiemu”. Protest #Mediabezwyboru przed TVP [WIDEO]

– Jakby pan powiedział, które z zarejestrowanych słów odnoszą się do pana? Powiedział pan, że „zwracała się do nas słowami »ty kur**, ty ch***, ty pislicyjna kur**«” – cytowała prowadząca sprawę sędzia.

– W trakcie niesienia pani (...) jeśli chodzi o te „pislycyjne kur**”, czy „ty ch***”, to było to w dalszej części przenoszenia pani, przy wsadzaniu do radiowozu. Na początku było „spier****”, „bierzcie ode mnie te brudne łapy” – relacjonował policjant.

Halicki chce się pozbyć Budki? Poseł PO reaguje

– Andrzej Halicki organizuje akcję zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska Borysa Budki – powiedział tygodnikowi „Wprost”...

zobacz więcej

Na protestach zwolenniczek aborcji kobieta blokowała już m.in. przejazd tramwajów, a innym razem uderzyła policjanta w głowę drzewcem. Zdaniem prokuratury na jednym z protestów opluła funkcjonariusza.

Z kolei na manifestacji przed siedzibą TVP krzyczała do jednej z policjantek: „Stara kur**”, „jesteście zaje****m gów*** i niczym poza tym”, „po jaką ku*** jesteście?”

Zobacz także:  Babcia Kasia na proteście uderzyła policjanta drzewcem. Jest akt oskarżenia

Dla części opozycji i sprzyjających jej mediów kobieta jest wręcz symbolem. Liberalne redakcje przeprowadzają z nią wywiady i bronią jej, gdy np. trafia na posterunek policji. Próby stawiania jej zarzutów określane są jako „zastraszanie przeciwników rządu”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej