RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW wydaje alerty burzowe. Będzie niebezpiecznie

Ostrzeżenia dotyczą dwóch województw (fot. PAP/EPA/)
Ostrzeżenia dotyczą dwóch województw (fot. PAP/EPA/)

IMGW wydało pierwsze w tym roku ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. W regionie objętym alertami synoptycy prognozują wyładowania atmosferyczne, intensywne opady deszczu i silny wiatr. Dla kilku województw północnej Polski obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w dwóch województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Nad morzem porywy...

zobacz więcej

Pogoda. Idą burze i mróz


Alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed burzami dotyczą województwa podkarpackiego i południowej części województwa lubelskiego.

W tych regionach prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 14 w czwartek do późnych godzin wieczornych tego dnia.

Chodzi o powiaty: lubaczowski, przeworski, leżajski, jarosławski, przemyski, łańcucki, rzeszowski, Rzeszów, Przemyśl, strzyżowski, jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, brzozowski, bieszczadzki i leski.

Pierwsze w tym roku ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami zostało wydane❗️ ⛈W woj. podkarpackim prognozowane są...

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB Czwartek, 22 kwietnia 2021


W związku z prognozowanymi opadami wydana została także informacja o niebezpiecznym zjawisku hydrologicznym pierwszego stopnia na woj. podkarpackie.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić nagłe wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – podaje Instytut.

Wwojewództwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie to te, w których obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

IMGW podaje, że z kolejnymi dniami do Polski przyjdzie ochłodzenie; w związku z tym na terenie całego kraju prognozowane są przymrozki.

źródło:
Zobacz więcej