RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Umawiała się z Elvisem i Kennedym. Nie żyje ikona burleski Tempest Storm

Tempest Storm po raz ostatni wystąpiła w 2010 roku (fot. Wiki 2.0/cc)
Tempest Storm po raz ostatni wystąpiła w 2010 roku (fot. Wiki 2.0/cc)

W wieku 93 lat zmarła Tempest Storm, ikona burleski. Dziennik „Las Vegas Review-Journal” podaje, że odeszła we wtorek w swoim apartamencie w Las Vegas. W ostatnich latach zmagała się z demencją i po niedawnej operacji biodra pozostawała pod ciągłą opieką.

Nie żyje aktorka znana z „Plebanii”, „Janosika” i „13 posterunku”

W wieku 83 lat zmarła aktorka teatralna i filmowa Ewa Wawrzoń. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. W swojej karierze...

zobacz więcej

– Tempest była jedną z najbardziej znanych i cenionych artystek burleski w historii i do samego końca aktywną częścią naszej społeczności – powiedział Dustin Wax, dyrektor wykonawczy Galerii Sław Burleski. – Była ostatnią z wielkich legend złotego wieku burleski. Była chyba największa ze wszystkich – dodał jej wieloletni przyjaciel i partner biznesowy Harvey Robbins.

Na świat przyszła jako Annie Blanche Banks w 1928 roku. W wieku 15 lat przeniosła się do Hollywood, żeby robić karierę w branży filmowej. Gdy pracowała jako kelnerka, jednak z klientek zasugerowała, że będzie lepiej zarabiać jako tancerka. W 1951 roku poszła na przesłuchanie do Follies Theatre i została przyjęta. Przybrała wówczas pseudonim sceniczny Tempest Storm.

Rekordowy kontrakt


Storm szturmem podbiła świat burleski i do 1956 roku była najlepiej opłacaną artystką z podpisanym 10-letni kontraktem z show Bryana Engelsa wartym 100 tysięcy dolarów. Przebiła się również do filmu, grając u boku Bettie Page w filmie Irvinga Klawa „Teaserama” z 1955 r., choć w tej branży Hollywood nie podbiła. Podbiła za to serca przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy'ego i króla rocka and rolla Elvisa Presleya.

„Przegrała bohaterski bój z rakiem”. Nie żyje gwiazda filmów o Bondzie i Harrym Potterze

Brytyjska aktorka Helen McCrory, znana z ról w filmach o Harrym Potterze, „Skyfall” z serii o Bondzie i serialu „Peaky Blinders”, nie żyje. Zmarła...

zobacz więcej

– Był rok 1956. Pojawiałam się w hotelu The Dunes w Las Vegas, teraz Bellagio. Mieliśmy występ i Elvis przyszedł na przedstawienie. Podszedł, porozmawiał – miał najpiękniejsze oczy – i wkrótce byliśmy w absolutnie fantastycznym związku. Był prawdziwym dżentelmenem z Południa. Bardzo uprzejmy – wspominała w 2013 r. w rozmowie z serwisem WQAD8.

Romans z JFK rozpoczął się zanim polityk został prezydentem. – Poznałam go w 1957 r., gdy był senatorem. To był wspaniały związek. Był wielkim człowiekiem, nie tylko w polityce. Kiedyś powiedziałam mu: »Zostaniesz prezydentem«, a od odpowiedział: »Mam nadzieję, że masz rację« – opowiadała.

Tłum oszalał


Po raz ostatni wystąpiła w 2010 r. w hotelu Plaza podczas reaktywacji Galerii Sław Burleski. Kilka miesięcy później była gospodarzem własnego show „Tempest Storm’s Las Vegas Burlesque Revue”.

– Tłum oszalał. Czułam się jakbym pierwszy raz była na scenie – wspominała.

źródło:
Zobacz więcej