RAPORT

Wojna na Ukrainie

Halicki chce się pozbyć Budki? Poseł PO reaguje

Andrzej Halicki komentuje spór w PO (fot. Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)
Andrzej Halicki komentuje spór w PO (fot. Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)

– Andrzej Halicki organizuje akcję zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska Borysa Budki – powiedział tygodnikowi „Wprost” informator znający kulisy sporów w Platformie Obywatelskiej. Teraz na te doniesienia zareagował sam Halicki. Do sieci wrzucił krótki komentarz i zdjęcie z szefem swojego ugrupowania. Co na to Budka?

Kolejni posłowie odchodzą z KO. „Im szybciej, tym lepiej”

Polska 2050 poinformowała, że ich partię zasilił kolejny poseł Koalicji Obywatelskiej. Czy takich transferów będzie więcej? – Wszystko zależy od...

zobacz więcej

Eksperci przyznają, że sytuacja Platformy wygląda fatalnie. Po latach pełnienia roli przywódcy opozycji, partia straciła miejsce wicelidera sondaży – teraz zajmuje je Polska 2050.

Politycy PO nie mają pomysłu na odbudowę społecznego zaufania, a zdaniem wyborców nie są nawet przygotowani do przejęcia władzy w kraju.

Zobacz także:  Otwarty bunt w PO. Domagają się rezygnacji Budki i zbierają podpisy

Co więcej, tygodnik „Wprost” poinformował, że w PO może dojść do rokoszu, który miałby pozbawić obecnego lidera Borysa Budkę władzy w partii.

– Andrzej Halicki tuż pod nosem Marcina Kierwińskiego organizuje akcję zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska Borysa Budki. Dokument dostali nawet ludzie Kierwińskiego. Byli przerażeni, że sytuacja zaszła aż tak daleko. Boją się, że Budka dowie się, że przyszli do nich ludzie od Schetyny i namawiali do poparcia apelu o jego usunięcie z funkcji – przekazał ich informator.

Pomaska: W PO mamy klęskę urodzaju wybitnych osobistości

W Platformie Obywatelskiej krąży formalny apel wzywający szefa partii Borysa Budkę do rezygnacji. – Mamy, jeśli chodzi o wybitne osobistości w...

zobacz więcej

Nie od dziś wiadomo, że Grzegorz Schetyna chciałby odzyskać przywództwo w partii. Polityk wciąż nie odniósł się jednak do najnowszych doniesień jednego z tygodników.

Z kolei Andrzej Halicki zamieścił w sieci wymowny wpis. „Właśnie uzgadniamy z Borysem treść apelu, o którym pisze pewna pani redaktor. W końcu nie może się ciągle tak kompromitować…” – czytamy.

Halicki dodał również zdjęcie, na którym przemierza sejmowe korytarze w towarzystwie obecnego szefa PO oraz rzecznika partii Jana Grabca. „Halicki dementuje, ale »Wprost« wie lepiej? Dziwne to »dziennikarstwo«” – ocenił Grabiec.

Zobacz także:  Kto wygrałby wybory do Sejmu. Zaskakujące wyniki sondażu, dwie partie bez szans

Wspólne zdjęcie szybko „polubił” Borys Budka. Sam nie odniósł się jednak do sprawy. Jak wiemy, jego pozycja jest bardzo skomplikowana. W badaniu, w którym Polaków zapytano o to, kto jest liderem opozycji, obecnego prezesa PO wskazało zaledwie 2 proc. respondentów.

Najwięcej wskazań – 17 proc. – uzyskał lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. Drugie miejsce zajął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (14 proc.).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej