RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsza Komunia Święta. Rząd zapowiada zmiany

Będą większe limity w kościołach w maju? (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Będą większe limity w kościołach w maju? (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Spodziewam się, że w przyszłym tygodniu zmienią się lekko limity w miejscach kultu religijnego – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do pytania, jak będą wyglądały tegoroczne Pierwsze Komunie Święte.

Niedzielski rozstrzygnął kwestię obostrzeń. Sprawdź, jakie poluzowania na majówkę

To już oficjalnie – rząd zdecydował się na poluzowanie restrykcji. Zmiany ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Od 26...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Müller był pytany przez Wirtualną Polskę o to, jak powinny wyglądać uroczystości komunijne. Zbliża się maj, miesiąc, w którym takie uroczystości zazwyczaj się odbywają.

– Jeśli chodzi o msze święte, limity są ustalone. One wraz z obniżającą się liczbą zakażeń będą się nieco powiększały – więcej osób będzie mogło uczestniczyć we mszach świętych – mówił Müller.

Oznajmił, że spodziewa się, iż w przyszłym tygodniu rząd może poinformować o zmianach w limitach w miejscach kultu religijnego.

– Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, stopniowo będziemy chcieli te regulacje modyfikować. Nie wykluczam, że będą miały one charakter regionalny - podkreślił.

– Z dużą nadzieją patrzymy na maj, ale i z obawą, że nie będzie wystarczająco wysokiego zainteresowania szczepieniami; jest obawa, że gdy obostrzenia będą coraz mniejsze, że wiele osób nie pójdzie na szczepienia, bo będzie uważało, że to koniec epidemii – dodał rzecznik rządu.

źródło:
Zobacz więcej