RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował kobietę, próbował zaciągnąć do lasu. Policja pokazuje nagranie

Mężczyznę uchwyciły kamery monitoringu (fot. Policja Wielkopolska)
Mężczyznę uchwyciły kamery monitoringu (fot. Policja Wielkopolska)

Nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu mężczyzna zaatakował spacerującą kobietę. Kilkakrotnie uderzył ją metalową pałką, później próbował zaciągnąć w głąb lasu. Policja opublikowała nagranie, na którym widać podejrzanego. Jeśli go rozpoznajesz, zgłoś to funkcjonariuszom.

Atak nożownika w Krakowie. Policja opublikowała drastyczne nagranie [WIDEO]

Krakowska policja opublikowała nagranie, na którym widać moment ataku nożownika w miejskim autobusie. Mężczyzna, który został już zatrzymany,...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło 24 marca około godz. 19 w rejonie Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. To popularne wśród mieszkańców miasta miejsce do rekreacji.

Nieopodal jeziora spacerowała kobieta. – W pobliżu lasku została zaczepiona przez jakiegoś mężczyznę, który najpierw zwrócił się do niej słownie, a kiedy nie reagowała, uderzył ją wielokrotnie metalową pałką, później zaczął ciągnąć w głąb lasu – relacjonuje w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Kobieta szarpała się z agresorem, próbowała wyswobodzić z jego rąk. Nagle w pobliżu pojawili się ludzie na rowerach, co spłoszyło napastnika. Sprawca uciekł.

Borowiak podaje, że – jak relacjonowała ofiara – mężczyzna był ubrany w jeansy, ciemną kurtkę, miał na głowie czapkę. – Z relacji tej kobiety wynika, że ten cały incydent miał podłoże seksualne – dodaje rzecznik.

Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze zdobyli nagranie z kamery, które znajdowało się nieopodal miejsca ataku. Nagranie zostało pokazane zaatakowanej kobiecie, która stwierdziła, że widać na nim napastnika.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 47 771 22 11.

źródło:
Zobacz więcej