RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomaska: W PO mamy klęskę urodzaju wybitnych osobistości

W Platformie Obywatelskiej krąży formalny apel wzywający szefa partii Borysa Budkę do rezygnacji. – Mamy, jeśli chodzi o wybitne osobistości w Platformie, taką klęskę urodzaju. Mamy wspólny cel. Celem jest to, żeby doszło w Polsce do radykalnej zmiany – skomentowała w Radiu Plus Agnieszka Pomaska z PO. Dopytywana, które osoby ma konkretnie na myśli, stwierdziła, że nie chce ich wymieniać z nazwisk.

Kolejni posłowie odchodzą z KO. „Im szybciej, tym lepiej”

Polska 2050 poinformowała, że ich partię zasilił kolejny poseł Koalicji Obywatelskiej. Czy takich transferów będzie więcej? – Wszystko zależy od...

zobacz więcej

Próba pozbycia się Borysa Budki ma być zdaniem tygodnika „Wprost” organizowana przez Andrzeja Halickiego, a inspirowana przez byłego szefa PO Grzegorza Schetynę.

– Andrzej Halicki tuż pod nosem Marcina Kierwińskiego organizuje akcję zbierania podpisów pod apelem o usunięcie ze stanowiska Borysa Budki. Dokument dostali nawet ludzie Kierwińskiego. Byli przerażeni, że sytuacja zaszła aż tak daleko. Boją się, że Budka dowie się, że przyszli do nich ludzie od Schetyny i namawiali do poparcia apelu o jego usunięcie z funkcji – powiedział informator „Wprost”.

Pytana o sprawę Agnieszka Pomaska oceniła, że „w polityce przede wszystkim liczy się drużyna i współpraca”. Dodała, że właśnie dlatego tak ważne jest m.in. współdziałanie Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Podkreśliła przy tym, że jej partia cierpi na „klęskę urodzaju wybitnych osobistości”.

Zobacz także:  Otwarty bunt w PO. Domagają się rezygnacji Budki i zbierają podpisy

– Rozumiem, że tych wybitnych osobistości jest mnóstwo, ale mogłaby pani poseł chociaż kilka wymienić? – zapytał prowadzący rozmowę dziennikarz.

– Kogoś pominę zaraz, więc nie chcę z nazwiska. Mamy wielu byłych szefów MSZ czy MON, mamy sekretariat zagraniczny, Instytut Obywatelski i współpracujących z nim ekspertów – stwierdziła.

Mieszkania posła Kropiwnickiego. „Może z PO poprosiliby CBA o sprawdzenie”

Skoro część posłów Platformy Obywatelskiej szukała nieruchomości prezesa Orlenu Daniela Obajtka, to może poprosiliby CBA o sprawdzenie oświadczeń...

zobacz więcej

Agnieszka Pomaska pytana, czy PO pokazuje wyborcom jaka jest alternatywa dla rządów PiS, stwierdziła: „Pełny program będziemy pokazywać… Regularnie organizujemy konwencje programowe. Taka duża konwencja odbyła się np. 1,5 roku temu w PKiN, gdzie prezentowaliśmy program dotyczący chociażby ochrony środowiska i walki z zagrożeniem klimatycznym. Najpilniejszą sprawą po wyborach będzie przywrócenie praworządności i to łączy wszystkie partie opozycyjne”.

– Mówiła pani poseł, że stopniowo przedstawiacie program. Pamięta pani „Receptę na kryzys” PO sprzed dwóch miesięcy? – zapytał prowadzący

Zobacz także:  Kto wygrałby wybory do Sejmu. Zaskakujące wyniki sondażu, dwie partie bez szans

– Najważniejszą kwestią są odszkodowania pocovidowe (…) Na pewno kluczowe są kwestie dotyczące ochrony zdrowia – wskazywała Pomaska. Posłanka Platformy nie potrafiła jednak konkretnie wskazać, na czym kompleksowo opierały się tamte zapowiedzi.

– Nie każdy w Polsce jest przedsiębiorcą i nie każdy ma problemy na rynku pracy, duża część osób ma problemy ze zdrowiem. Bardzo istotny jest nasz pakiet badań zdrowotnych przygotowany dla wszystkich Polaków – zaznaczała.

źródło:
Zobacz więcej