RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awantura z udziałem żony ambasadora. Zgrzyt na linii Seul-Bruksela [WIDEO]

Na nagraniu widać jak kobieta policzkuje pracownika sklepu (fot. Pexels)
Na nagraniu widać jak kobieta policzkuje pracownika sklepu (fot. Pexels)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej wezwało ambasadę Belgii w Seulu do współpracy przy dochodzeniu w sprawie incydentu z udziałem żony ambasadora – informuje agencja Yonhap.

Żona zleciła kochankowi zabójstwo męża ambasadora

Brazylijska policja ustaliła, że zabójstwo ambasadora Grecji w Brazylii, którego ciało znaleziono w piątek niedaleko Rio de Janeiro, żona dyplomaty...

zobacz więcej

Policja bada oskarżenia, że żona ambasadora Petera Lescouhiera napadła na dwóch pracowników sklepu z odzieżą w Seulu. Do incydentu miało dojść na początku kwietnia.

Kobieta przebywa obecnie w szpitalu, ale nie sprecyzowano, z jakiego powodu.

W środę urzędnik południowokoreańskiego MSZ spotkał się z zastępcą szefa belgijskiej placówki Patrickiem Englebertem, by ten poprosił żonę ambasadora, aby szybko zastosowała się do śledztwa policyjnego i rozwiązała sprawę z ofiarami. Yonhap podaje, że rozwiązaniem miałyby być przeprosiny ze strony kobiety.

Englebert miał przekazać stanowisko ambasady, że żona ambasadora będzie uczestniczyć w śledztwie po wypisaniu ze szpitala.

– Pracujemy nad tym, aby ambasada belgijska mogła szybko i aktywnie zaangażować się w dochodzenie – powiedział urzędnik ministerstwa.

źródło:
Zobacz więcej