RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest termin i miejsce kolejnego szczytu NATO. Wśród tematów Rosja

Stoltenberg chce zacieśnienia związków w Sojuszu (fot. PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL)
Stoltenberg chce zacieśnienia związków w Sojuszu (fot. PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL)

Kolejny szczyt NATO z udziałem przywódców państw członkowskich odbędzie się 14 czerwca w Brukseli – poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Wezmą w nim udział między innymi prezydent Andrzej Duda i prezydent USA Joe Biden.

NATO: Przystąpienie Polski do misji w Turcji wyrazem solidarności

Polska wysłała we wtorek kontyngent żołnierzy do Turcji w celu wsparcia działań NATO na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa na południowym wschodzie...

zobacz więcej

„Z przyjemnością informuję, że kolejny szczyt przywódców NATO odbędzie się 14 czerwca 2021 r. w Brukseli. Mamy konkretny i wybiegający w przyszłość program wzmocnienia naszego Sojuszu i sprostania wyzwaniom dnia dzisiejszego i jutra. #NATO2030” – napisał na Twitterze Stoltenberg.

„Jest to wyjątkowa okazja, aby wzmocnić NATO jako trwałe ucieleśnienie więzi między Europą a Ameryką Północną. Podejmiemy decyzje w sprawie naszej istotnej i perspektywicznej agendy NATO 2030, aby stawić czoła wyzwaniom dnia dzisiejszego i jutra: agresywnym działaniom Rosji, zagrożeniu terroryzmem, cyberatakom, pojawiającym się przełomowym technologiom, wpływowi zmian klimatycznych na bezpieczeństwo oraz rozwojowi Chin” – dodał.

Jak przypomniał Stoltenberg, Belgia była członkiem założycielem NATO w 1949 r. i jest siedzibą Kwatery Głównej od ponad 50 lat.

W 2016 r. szczyt Sojuszu odbył się w Warszawie.źródło:

Zobacz więcej