RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mieszkania posła Kropiwnickiego. „Może z PO poprosiliby CBA o sprawdzenie”

Kropiwnicki ma dziewięć mieszkań za ponad 2 mln zł (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Kropiwnicki ma dziewięć mieszkań za ponad 2 mln zł (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Skoro część posłów Platformy Obywatelskiej szukała nieruchomości prezesa Orlenu Daniela Obajtka, to może poprosiliby CBA o sprawdzenie oświadczeń posła Roberta Kropiwnickiego – powiedział szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Poinformował też, że kongres statutowo-wyborczy, podczas którego wybrane zostaną władze partii planowany jest na koniec czerwca, jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna.

„Wszyscy się śmialiście z Obajtka”. Poseł PO tłumaczy się z dziewięciu mieszkań

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki ma dziewięć mieszkań o wartości ponad 2 mln zł. – Jestem inwestorem – oznajmił parlamentarzysta.

zobacz więcej

Sobolewski pytany w Programie I Polskiego Radia, czy CBA powinno skontrolować oświadczenie majątkowego Roberta Kropiwnickiego, odparł, że jest to decyzja służb.

– Skoro niedawno część posłów PO szukała nieruchomości pana prezesa Obajtka i biegała, krzyczała o tym, że ktoś ma jedną lub druga nieruchomość, a teraz, jak się okazuje, że w ich własnych szeregach są magnaci nieruchomości jak poseł Kropiwnicki, to może i oni też poprosiliby CBA o sprawdzenie oświadczeń majątkowych pana posła Kropiwnickiego od momentu, kiedy jest posłem i skąd te mieszkanie i skąd na to środki – mówił szef komitetu wykonawczego PiS.

Kropiwnicki: Jestem inwestorem


W środę w RMF FM poseł KO Robert Kropiwnicki pytany o to, czy jest „kolekcjonerem“mieszkań, odparł, że „raczej inwestorem”. Na uwagę dziennikarza, że ma dziewięć mieszkań, Kropiwnicki odparł, że jest posłem zawodowym od 2015 r., a wcześniej pracował w spółce, w której zarabiał więcej niż poseł.

– Jestem posłem zawodowym dopiero od 2015 r., wcześniej długo pracowałem, byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej niż poseł – mówił Kropiwnicki. Poseł KO dodał, że była to spółka samorządowa, w której pracował 12 lat i to wtedy odłożył pieniądze na zakup mieszkań.

Kiedy prezentacja Nowego Ładu?


Sobolewski pytany o to, czy 8 maja zostanie zaprezentowany Nowy Polski Ład, odparł, że ostateczna decyzja, co do terminu prezentacji nie została podjęta.

– Nie wykluczam, że w najbliższym czasie, natomiast wszystko jest uzależnione od sytuacji pandemicznej – podkreślił szef komitetu wykonawczego PiS i przypomniał odwołanie prezentacji ze względu na trzecią falę pandemii.

– Czy to będzie 8 maja to się jeszcze okaże, decyzja przed nami – mówił. Przekazał, że kongres statutowo-wyborczy, podczas którego wybrane zostaną władze partii, planowany jest na koniec czerwca.

źródło:
Zobacz więcej