RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekordowa liczba zakażeń w Indiach

Indie zarejestrowały światowy rekord po względem dobowych zakażeń koronawirusa. W czwartek liczba ta wyniosła ponad 314 tys. W drugim pod względem liczby ludności kraju na świecie coraz więcej chorych na COVID-19 trafia do szpitali, w których brakuje łóżek i tlenu.

Rząd Indii pozwolił na sprzedaż szczepionek na otwartym rynku

Rząd, ogłaszając program szczepień przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18. roku życia, zezwolił na sprzedaż szczepionek przez producentów na otwartym...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W ciągu ostatniej doby liczba odnotowanych przypadków koronawirusa na świecie wzrosła do 15,9 mln od początku pandemii – podała agencja informacyjna AP.

Indie przechodzą drugą falę epidemii koronawirusa. Jak podało Ministerstwo Zdrowia tego kraju, w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 2104 chorych na COVID-19. Łączna liczba zgonów z powodu koronawirusa to 184 657.

W Indiach panuje też poważny kryzys sanitarny. Wiele szpitali zgłasza niską liczbę dostępnych łóżek i lekarstw, a poziom dostępnego tlenu drastycznie spada. Sąd Najwyższy w Delhi zdecydował w środę, aby rząd przeznaczył tlen z użytku przemysłowego na rzecz szpitali. Rząd Indii wysłał cysterny, aby uzupełnić zapasy tlenu w placówkach medycznych.

Loty do Indii


Stany Zjednoczone odradzają podróże do Indii nawet zaszczepionym; Wielka Brytania dodała Indie do swojej „czerwonej listy”. Hongkong i Nowa Zelandia zakazały lotów z Indii.

Zobacz także: Fake news o lotach z Polski do Indii


LOT nie wykonuje na razie lotów pasażerskich do Indii. – Loty PLL LOT do Indii od dłuższego czasu są lotami 100 proc. cargo. Bardzo wstępnie planujemy uruchomienie rejsów pasażerskich dopiero od czerwca. Uzależnione to będzie przede wszystkim od sytuacji epidemiologicznej – poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.

źródło:
Zobacz więcej