RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Joński rozważa wspólny start z Hołownią, ale „nie zajmuje się w ogóle Hołownią”

W jakich kwestiach ugrupowanie Szymona Hołowni różni się od Koalicji Obywatelskiej? – Nie wiem, nie zajmuję się w ogóle Hołownią – powiedział w TVP Info poseł KO Dariusz Joński. W tej samej rozmowie kilka chwil wcześniej sugerował, że partie opozycyjne powinny startować razem w wyborach.

Kto wygrałby wybory do Sejmu. Zaskakujące wyniki sondażu, dwie partie bez szans

Sondaż do Sejmu. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Drugą siłą...

zobacz więcej

Poseł Joński (z Inicjatywy Polskiej, obecnie w Koalicji Obywatelskiej) był gościem Michała Rachonia w programie „#Jedziemy”. Przedstawiciel opozycji został zapytany, czy jest szansa na to, by jego ugrupowanie dogadało się z Szymonem Hołownią .

Nie, jesteśmy w KO, przedstawimy w przyszłym tygodniu kilka propozycji programowych, jeszcze przed świętem prawicy, dziękując ludziom pracy – powiedział parlamentarzysta. Dalej przyznał: „nie rozważamy ani wejść, ani przejść, jesteśmy w KO”.

KO i Hołownia na wspólnych listach?


W kolejnej części rozmowy Joński mówił, że opozycja, jeśli myśli o wygraniu wyborów, musi połączyć siły. – Mam nadzieje, że uda się znaleźć takie rozwiązanie; czy się znajdziemy wszyscy z opozycji na jednej liście, to się okaże– zastanawiał się polityk.

Pytany, w jakich sprawach KO różni się od partii Hołowni odparł, że nie wie, bo nie zajmuje się Hołownią. Dalej oznajmił, że uważa, iż „znajdziemy miejsce na porozumienie”. Do Polski 2050 Szymona Hołowni dołączają kolejni przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. We wtorek do tego ugrupowania dołączył poseł Mirosław Suchoń (KO, Nowoczesna).

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył były poseł KO Tomasz Zimoch.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej