RAPORT

Tusk kontra Tusk

Rynek e-aut się rozpędza. Sprzedaż w rok się podwoiła

Auta elektryczne to coraz częstszy widok na polskich drogach (fot. Pexels)
Auta elektryczne to coraz częstszy widok na polskich drogach (fot. Pexels)

Jeśli w trzecim kwartale rząd zdoła uruchomić nowy program dopłat, na koniec 2021 roku park osobowych i dostawczych samochodów z napędem elektrycznym może wzrosnąć do 40 tys. sztuk – ocenia „Rzeczpospolita”.

Koniec z autami na benzynę? Tego chcą w USA

Gubernatorzy 12 amerykańskich stanów wystosowali w środę list do prezydenta Joe Bidena z wnioskiem o wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych...

zobacz więcej

Mimo że polski elektromobilny rynek wciąż czeka na wsparcie w postaci dopłat do zakupu elektrycznych samochodów oraz infrastruktury ładowania, pierwszy kwartał 2021 r. przyniósł znaczący wzrost rejestracji e-aut – wskazano w artykule.

Z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) wynika, że w końcu marca liczba samochodów z elektrycznym napędem zbliżyła się do 22,3 tys. Tylko w pierwszych trzech miesiącach roku sprzedano 3555 „elektryków”, o 107 proc. więcej niż w tym czasie rok wcześniej.

Prezes PSPA Maciej Mazur zakłada, że trend wzrostowy nie tylko się utrzyma, ale jeszcze przyspieszy. – Tym, co ma rozpędzać krajowy rynek elektromobilności, są zapowiedziane dotacje ze środków narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – przekonuje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej