RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Paszport covidowy. Kraska: UE chce, by powstał do końca czerwca

– Unia pracuje już nad takim rozporządzeniem, które umożliwiałoby łatwiejsze przemieszczanie się w ramach UE. Unia chce, aby certyfikat powstał do końca czerwca. To powinno ułatwić przemieszczanie się obywateli, ale także nie powinno ograniczać naszej swobody. Polska także uczestniczy w procesie legislacyjnym nad takim certyfikatem. Wiemy, że ten proces jest już bardzo zaawansowany – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w TVP INFO.

Koronawirus szaleje w Indiach, a loty bez zmian? Giertych i posłanki KO powielają fake newsa

Pandemia koronawirusa szaleje w Indiach; kraj ten zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby zakażeń. Posłanka KO Aleksandra Gajewska...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Dyskusja nadal się toczy. Trudno powiedzieć czy byłoby to tylko dla osób zaszczepionych czy także dla ozdrowieńców . Na pewno ułatwiłoby to przemieszczanie się w okresie wakacyjnym. Kraje które żyją z turystki bardzo chciałyby, aby taki certyfikat się pojawił– przekazał.

– Dostępność do szczepionek , nie jest nadal taka, że każdy kto chce może się zaszczepić i pewna grupa jakby była dyskryminowana. Kiedy tych szczepionek będzie w Europie bardzo dużo, wtedy ten certyfikat będzie miał rację bytu – powiedział Kraska.

Wiceminister zaznaczył także, że Polska jako jeden z nielicznych krajów Unii Europejskiej posiada internetową aplikację mObywatel, w której można pobrać certyfikat o przyjęciu obu dawek szczepienia, jeśli ktoś już je odbył.

Przeczytaj także: Urodzeni w 1970 r. mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej