RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pożar w kościele w Białymstoku. Do akcji wysłano 18 zastępów straży pożarnej

Strażacy podczas gaszenia dachu kościoła pw. św. Kolbego w Białymstoku (fot. PAP/A.Reszko)
Strażacy podczas gaszenia dachu kościoła pw. św. Kolbego w Białymstoku (fot. PAP/A.Reszko)

Pożar wybuchł na dachu kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego. Na miejscu pracowało 18 zastępów straży pożarnej. Parafia poinformowała, że kościół jest zamknięty do odwołania.

Pożar w Mysłowicach. Nie wszystkich udało się uratować

Przed południem wybuchł pożar w mieszkaniu na parterze kamienicy w Mysłowicach (woj. śląskie).  Strażacy ewakuowali z domu sześć osób. – Niestety...

zobacz więcej

Zgłoszenie o dużym zadymieniu dachu kościoła strażacy otrzymali w środę po godz. 15. Podczas gaszenia okazało się, że palą się drewniane belki, które są pod pokryciem dachowym. Dlatego podjęto decyzję, by dach rozebrać i sprawdzić wszystkie miejsca. Nikomu nic się nie stało.

Około godziny 19 pożar był już opanowany, ale trwało dogaszanie, prace rozbiórkowe i sprawdzanie dachu także kamerami termowizyjnymi.

Straż pożarna podała, że paliło się ocieplenie dachu. – Na szczęście sklepienie świątyni było wybetonowane i tutaj, gdzieś między tym betonem a blachą doszło do pożaru – mówił dyżurny wyjaśniając, że beton odgrodził pożarowi drogę na dół i dzięki temu wnętrze kościoła nie było zagrożone.

W sumie w akcji wzięło udział 18 zastępów straży pożarnej.

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego na swoim profilu w mediach społecznościowych w podała, że spłonęła „spora część wyremontowanego dachu”. „Częściowo został zalany odmalowany strop w górnym kościele oraz zalany został dolny kościół” – napisano.

„W związku z zaistniałą sytuacją kościół jest zamknięty do odwołania zakazu wejścia, msze święte będą sprawowane w kaplicy na plebanii” – poinformowała parafia w internecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej