RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w dwóch województwach

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (fot. Getty Images)
Ostrzeżenie pierwszego stopnia (fot. Getty Images)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Nad morzem porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 85 km/h.

Potężne załamanie pogody. Nadciąga „bomba chłodu”. Synoptyk IMGW ostrzega

Pogoda znów namiesza, zbliża się kolejne załamanie – tym razem za sprawą układu niskiego ciśnienia, który znad Skandynawii przemieści się nad...

zobacz więcej

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami wydano dla przeważającej części woj. pomorskiego i północnej części woj. zachodniopomorskiego.

Alerty na czwartek

W pierwszym z wymienionych województw ostrzeżenia będą obowiązywały w czwartek od godz. 4 do godz. 16. Prognozuje się wystąpienie tam silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, a nad samym morzem od 40 do 55 km/h, w porywach do 85 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich.

W woj. zachodniopomorskim alerty będą obowiązywały w czwartek od godz. 6 do 18. IMGW prognozuje wystąpienie tam silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 75 km/h. Wiatr będzie wiał z północnego zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

źródło:

Zobacz więcej