RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Słowacja otwiera siłownie i ogródki restauracyjne

Walka z pandemią nie jest jeszcze wygrana (fot. Getty Images)
Walka z pandemią nie jest jeszcze wygrana (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Premier Słowacji Eduard Heger poinformował, że od poniedziałku będą mogły działać tarasy i ogródki restauracyjne oraz centra fitness. Podziękował też za przestrzeganie obowiązujących restrykcji.

Izrael chciałby unieważnić umowę na szczepionki z AstraZeneką

Izrael zamówił 10 mln dawek szczepionki firmy AstraZeneca, ale w związku z obawami o możliwy związek preparatu z rzadkimi zakrzepami krwi u...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szczegółowe zasady sanitarno-higieniczne mają dopiero zostać opublikowane, ale już wiadomo, że centra fitness będą mogły przyjąć maksymalnie sześć osób, przy jednocześnie obowiązującym limicie jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. Na tarasach i w ogródkach restauracyjnych i kawiarnianych będą obowiązywać dwumetrowe odstępy między stolikami. Jeżeli taras miałby być zadaszony, to przynajmniej dwie ściany nie mogą być zabudowane lub w pełni zasłonięte.

Premier podkreślił, że zapowiadane zmiany są „kamieniem milowym” w powrocie do normalności. Ostrzegł jednak, że należy zachować ostrożność, ponieważ koronawirus rozprzestrzenia się głównie po zdjęciu maseczek, co będzie dotyczyć zarówno restauracji, jak i centrów fitness. Przypomniał, że walka z pandemią nie jest jeszcze wygrana.

Czytaj więcej: Godzina policyjna. Niemiecki hamulec bezpieczeństwa

Według niektórych cytowanych przez media ekspertów planowane zmiany w ograniczeniach są przedwczesne. Część specjalistów uważa, że należałoby poczekać jeszcze tydzień, by móc ocenić, jak na sytuację wpłynie zniesienie ograniczeń związanych z otwarciem większej części sklepów i lokali usługowych. Zmiany te weszły w życie w poniedziałek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej