RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nagroda na święto Jana Chrzciciela dla… organizacji Marty Lempart?

Przewodniczący Komisji Nominacyjnej przypomina, że OSK „narodził się we Wrocławiu” (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Przewodniczący Komisji Nominacyjnej przypomina, że OSK „narodził się we Wrocławiu” (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ogólnopolski Strajk Kobiet, organizacja Marty Lempart, została nominowana do nagrody miasta Wrocławia. Nagroda jest przyznawana w święto patrona miasta, uroczystość św. Jana Chrzciciela. Na manifestacjach OSK dochodziło do ataków na kościoły, zwolennicy organizacji rozprowadzali też grafiki przedstawiające katolickie świątynie w płomieniach.

Warszawa: Przepychanki i zatrzymania po proteście Strajku Kobiet

O północy zakończyła się manifestacja pod hasłem „Dzień Kobiet Bez kompromisów”. Uczestnicy demonstracji zorganizowanej przez Ogólnopolski Strajk...

zobacz więcej

Ostateczna decyzja w sprawie przyznania nagrody patrona Wrocławia ma zapaść na jutrzejszej (22 kwietnia) sesji Rady Miasta. Jednak wcześniej przyznanie nagrody rekomendowała Komisja Nominacyjna Rady, której przewodniczący, Bartłomiej Ciążyński, uważa, że to przesądza sprawę. –Nie zdarzyło się, żeby radni zagłosowali wbrew tej rekomendacji – zapewnia. I podkreśla, że wyróżnienie jest zasłużone. – To najliczniejszy ruch kobiet w historii Polski, który narodził się we Wrocławiu w 2016 roku od „czarnego poniedziałku”, a fundacja strajku ma tu też swoją siedzibę – twierdzi.

W uzasadnieniu rekomendacji stwierdzono, że OSK organizował demonstracje, na których „domagano się przestrzegania praw kobiet, niezawisłości sądów oraz podstawowych wartości i swobód”.

Inaczej tę sprawę widzą obrońcy życia


– Tolerancja nie powinna oznaczać akceptacji zła. A oni właśnie pod płaszczem „tolerancji” chcą wprowadzić w Polsce aborcję na życzenie i demoralizację dzieci poprzez seksedukację – mówi Adam Brawata, koordynator regionalny fundacji Pro-Prawo do Życia. – Dlatego nie jestem zaskoczony nominacją. Prezydent Jacek Sutryk popiera ich makabryczne aborcyjne postulaty. Wspierają siebie nawzajem – dodaje. „Wśród »dokonań« Strajku Kobiet można wymienić dewastowanie kościołów na organizowanych przez nich protestach i przerywanie mszy świętych” – przypomina portal stronazycia.pl.

Jednym z laureatów poprzednich edycji nagrody jest wrocławski arcybiskup senior, Marian Gołębiewski.

-> Przeczytaj także: Strajk Kobiet nawołuje do palenia kościołów? Zawiadomienie do prokuratury

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej