RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Papież o szczepieniach. „Jest okazja, żeby przemyśleć relacje między osobą a ekonomią”

Papież zabrał głos ws. szczepień na COVID-19 (fot. Vatican Pool/Getty Images)
Papież zabrał głos ws. szczepień na COVID-19 (fot. Vatican Pool/Getty Images)

Papież Franciszek oświadczył, że szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być uważane za „powszechne dobro wspólne”, wymagające „konkretnych działań inspirujących cały proces badań naukowych, produkcji i dystrybucji” preparatu.

Apel do Franciszka o interwencję ws. Nawalnego

Apel do papieża Franciszka o interwencję ws. Aleksieja Nawalnego skierowały środowiska związane z kultywowaniem pamięci i misji legendarnego...

zobacz więcej

Watykan opublikował w środę przesłanie papieża do uczestników XXVII Szczytu Iberoamerykańskiego.

Franciszek podkreślił, że potrzebne są „nowe formy solidarności na poziomie międzynarodowym i mechanizmy mające na celu zagwarantowanie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek, która nie będzie oparta na czysto ekonomicznych kryteriach, ale uwzględni potrzeby wszystkich, zwłaszcza najsłabszych i wymagających pomocy”.

„Przy różnych okazjach podkreślałem, że musimy wyjść z pandemii lepsi niż byliśmy przed nią. Obecny kryzys jest sprzyjającą okazją do tego, by przemyśleć relacje między osobą a ekonomią” – napisał papież.

Wezwał: „Musimy zjednoczyć siły, by stworzyć nowy horyzont oczekiwań, w którym celem podstawowym nie będą korzyści ekonomiczne, ale ochrona życia ludzkiego”.

Czytaj także: Papież: „Nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa zmartwychwstałego”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej