RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia będzie znowu prawicowy? „Wybrał drogę skrajnej lewicy i Lempart” [WIDEO]

Rafał Trzaskowski twierdzi, że Szymon Hołownia powinien skupić się na walce o elektorat prawicowy. – Hołownia prawicowych poglądów sam się wyrzekł. Zmienił je np. w sprawie ochrony życia. Wybrał drogę Marty Lempart i pozyskuje posłów o skrajnych poglądach, jak Hanna Gill-Piątek. Miejsce Hołowni to skrajna lewica i rywalizacja z Trzaskowskim. Być może specjaliści od PR Trzaskowskiego stwierdzili, że jego zagrożeniem jest Hołownia. Będziemy mieli więc kłótnię na opozycji. Być może mediatorem będzie TVN – powiedział tvp.info Adam Andruszkiewicz z kancelarii premiera.

Trzaskowski rozczarowany: Hołownia powinien odbierać wyborców prawicy

Gdyby Szymon Hołownia skupił się przede wszystkim na pozyskiwaniu wyborców tych niezdecydowanych, tych, którzy głosowali do tej pory na prawicę, to...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski krytykuje Szymona Hołownię i oczekuje zmiany kursu


– Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać, ale to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię. (…) Gdyby Szymon Hołownia skupił się na walce o wyborców niezdecydowanych albo tych, którzy głosowali do tej pory na prawicę, to mógłbym temu tylko przyklasnąć – mówił w Polsat News wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. W ten sposób prezydent Warszawy komentował transfery z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050. We wtorek Szymon Hołownia ogłosił, że do jego ruchu przystępuje poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń. Nie wiadomo, czy Hołownia zamierza posłuchać rady Trzaskowskiego i skupić się na walce o prawicowy elektorat. Na swoim wideoblogu chwalił pozyskanego właśnie parlamentarzystę. – Wczoraj w Sejmie przedstawiłem nowe osoby dołączające do naszego ruchu. Człowieka, o którym od wielu miesięcy słyszałem same superlatywy. O jego pracowitości, to jeden z najbardziej aktywnych posłów, o jego oddaniu mandatowi, który mu powierzono. Mamy z Mirkiem podobny background, jeśli chodzi o należenie do oaz i różne ruchy kościelne w młodości – mówił Hołownia.

Zobacz także: Suchoń u Hołowni. „Miała być nowa jakość, jest grupa rekonstrukcyjna Petru” [WIDEO]

Hanna Gill-Piątek z Polski 2050: Być może PR-owcy doradzili Trzaskowskiemu atakowanie Hołowni


Czy Polska 2050 skręci w prawo, jak chce tego Trzaskowski? – Oczywiście wyborcy prawicowi, konserwatywni również deklarują głosowanie na Polskę 2050, więc nie wiem, z jakiego powodu padają takie zarzuty ze strony jednego z liderów Platformy Obywatelskiej. Być może rzeczywiście PR-owcy podpowiedzieli Trzaskowskiemu, żeby atakował Hołownię. Zawsze w podręcznikach PR-owych jest wskazane, żeby atakować osobę, która jest mocniejsza w sondażach lub bardziej zaufana dla wyborców. Wydaje mi się, że to brzydka strategia. Nie powinniśmy się nawzajem atakować, tylko pokazywać codzienną, ciężką pracę – odpowiedziała posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek.

Paweł Poncyljusz z KO: Koalicja Obywatelska i Polska 2050 na koniec prawdopodobnie spotkają się w tej samej koalicji rządowej


– Dlaczego odchodzą politycy Platformy Obywatelskiej i szerzej Koalicji Obywatelskiej? Pewnie dlatego, że kalkują sobie, że u Szymona Hołowni będą liderami list i liderami w swoich okręgach wyborczych. Wydaje im się, że mają większe prawdopodobieństwo powtórzenia swojego mandatu. Nie mandat powinien być tutaj najważniejszy, tylko wspólne wiosłowanie na rzecz odsunięcia PiS-u od władzy. Tego typu transfery mogą potem budzić pewien niesmak, bo na koniec prawdopodobnie Koalicja Obywatelska i Polska 2050 spotkają się w tej samej koalicji rządowej. Będzie tylko trochę trudniej rozmawiać po tych ostatnich rozstaniach – argumentował poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz.

PO zemściło się na partii Hołowni. „Styl ich akcji był karygodny"

Na wniosek Platformy Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050) została odwołana z funkcji przewodniczącej jednej z podkomisji sejmowych....

zobacz więcej

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Wojna, gdzie siły są najbardziej podobne, bywa najbardziej zajadła


– Wszystkie ruchy dotychczasowe Szymona Hołowni wskazują na to, że dryfuje on w lewo śladem zresztą Platformy Obywatelskiej. Prowadzi do nieuniknionego konfliktu między PO, Lewicą a Polską 2050 w łonie lewicowej opozycji. Taka wojna, gdzie siły są najbardziej podobne, bywa najbardziej zajadła. Jak ktoś łowi w zupełnie innym miejscu, to często przybiera to formę teatru. Te siły różnią się tylko na pokaz. Tam, gdzie ktoś łowi po tej samej stronie, ta wojna bywa bardziej zażarta, bo to wojna o wszystko. Jeśli PO i Hołownia jadą na tym samym elektoracie, to wzrost jednego będzie oznaczał upadek drugiego– stwierdził poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Zobacz także: Kolejni posłowie odchodzą z KO. „Im szybciej, tym lepiej”

Krzysztof Lipiec z PiS: Przewiduję zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych PO


Szef PO Borys Budka nie krytykuje Szymona Hołowni. Dlaczego Rafał Trzaskowski postanowił przystąpić do ataku? – Z całą pewnością ktoś musi wziąć odpowiedzialność za to, co dzieje się w Platformie Obywatelskiej. Na ile uda się z tego kryzysu wyjść PO obronną ręką? Ja przewiduje, że w PO w będą zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych. Być może to strategia Trzaskowskiego, żeby zostać dopuszczonym do rządzenia w tej schyłkowej partii politycznej. Ta strategia może przyczynić się do tego, że zmiany, które w PO nastąpią, okażą się zmianami skutecznymi. Oby tylko rywalizujący Budka i Trzaskowski nie zostali sternikami bez załogi do dowodzenia, bo Hołownia może obydwu tych panów ograć – argumentował poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Konrad Berkowicz z Konfederacji: PO i Polska 2050 to dwie takie same partie


– Dla mnie to są dwie takie same partie, które różnią się tylko tym, że projekt Szymona Hołowni ma być nową Platformą Obywatelską. PO też kiedyś była nowa. Teraz jest już stara, więc politycy PO jak chcą być nowi, to przechodzą do Hołowni. Jest to projekt zaplanowany po to, aby znów oszukać Polaków, że idzie jakaś zmiana – mówił poseł Konfederacji Konrad Berkowicz.

źródło:
Zobacz więcej