RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jakimowicz pozwał Krysiaka. Teraz pokazał pismo, jakie otrzymał z sądu

Co dalej z pozwem przeciwko Piotrowi Krysiakowi? Jarosław Jakimowicz zbulwersowany (fot. PAP/Rafał Guz)
Co dalej z pozwem przeciwko Piotrowi Krysiakowi? Jarosław Jakimowicz zbulwersowany (fot. PAP/Rafał Guz)

Jarosław Jakimowicz pozwał dziennikarza Piotra Krysiaka o naruszenie dóbr osobistych po tym, jak ten opisał sprawę domniemanego gwałtu na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation 2020. Jako winnego wskazywał „gwiazdora publicystyki TVP Info”. Okazuje się, że dziennikarz dwukrotnie nie odebrał pozwu. Pismo z sądu Jakimowicz opublikował w mediach społecznościowych.

Jakimowicz oskarżany o przestępstwo. Kobieta: Nigdy nie użyłam słowa „gwałt”

Jarosław Jakimowicz był oskarżany o gwałt na uczestniczce konkursu miss generation. Domniemana ofiara oświadcza: nigdy nie było mowy o gwałcie. –...

zobacz więcej

Na początku tego roku media obiegła podana przez Krysiaka informacja o tym, że „gwiazdor publicystyki TVP Info” miał zgwałcić kobietę – jedną z uczestniczek konkursu Miss Generation 2020, który odbywał się na Lubelszczyźnie. Choć nie wymienił imienia i nazwiska, jako winnego szybko wskazano Jarosława Jakimowicza – związanego od kilku miesięcy z TVP Info, współprowadzącego program „W kontrze”.

Krysiak nie odbiera pozwu? Jakimowicz pokazał pismo


Aktor i prezenter telewizyjny stanowczo zaprzecza tym oskarżeniom i podkreśla, że nie skrzywdził kobiety. O tym, co się działo na konkursie miss, mówił w rozmowie z portalem tvp.info.

Jakimowicz pozwał Piotra Krysiaka o ochronę dóbr osobistych.

W środę na Instagramie opublikował pismo, jakie otrzymał z Sądu Okręgowego w Warszawie. Wskazano w nim, że Krysiak dwukrotnie nie odebrał sądowych pozwów. Teraz Jakimowicz musi na własną rękę dostarczyć pismo z pozwem Krysiakowi lub zaangażować w to komornika. W innym razie musi dostarczyć sądowi dowód, że dziennikarz mieszka pod wskazanym w pozwie adresem.

Źródło: Instagram/jaroslaw.jakimowicz
Jak opisywaliśmy w kwietniu, aktor pozwał także Kamila Durczoka. Były naczelny „Faktów” TVN w mediach społecznościowych napisał, że Jakimowicz jest „oskarżony o gwałt”.

Osobny pozew skierował przeciwko telewizji TVN.

Zobacz także: Jarosław Jakimowicz wydał oświadczenie: Zniszczyliście część mojego życia i moich dzieci [WIDEO]
teraz odtwarzane
Jarosław Jakimowicz wydał oświadczenie

źródło:
Zobacz więcej