RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co z hotelami i gastronomią? Minister zdrowia o planie otwierania gospodarki

Rząd zdecydował się na regionalne poluzowanie restrykcji, zaczynając od przywrócenia nauki hybrydowej klas I-III, otwarcia salonów urody i fryzjerów w 11 województwach. Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, co z otwarciem pozostałych części gospodarki, m.in. branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wskazał, kiedy poznamy kolejne decyzje.

Niedzielski rozstrzygnął kwestię obostrzeń. Sprawdź, jakie poluzowania na majówkę

To już oficjalnie – rząd zdecydował się na poluzowanie restrykcji. Zmiany ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Od 26...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Kiedy otwarcie restauracji i hoteli?


Na konferencji prasowej Adam Niedzielski mówił, że spodziewa się, iż sytuacja w poszczególnych województwach i w całym kraju będzie się poprawiała.

– I dlatego przedstawimy taki plan postępowania dla całego miesiąca maj, który będzie zakładał przywracanie zarówno funkcjonowania branży gastronomicznej, hotelarskiej czy innych branż, które były do tej pory objęte obostrzeniami – wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Limit osób na weselach i komuniach


Dodał, że w tym planie będzie również odniesienie do kwestii komunii, wesel i innych tego typu uroczystości.

– Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o ten limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali – podkreślił Niedzielski.

Zobacz także: Powrót do szkół. Czarnek podał terminy dla kolejnych roczników

źródło:
Zobacz więcej