RAPORT

Pogarda

Nieznana mutacja koronawirusa pod Wilnem. Jakie różnice w przebiegu choroby?

Nowa, nieznana dotąd mutacja COVID-19 na Litwie (fot. Shutterstock/Marian Paluszkiewicz)
Nowa, nieznana dotąd mutacja COVID-19 na Litwie (fot. Shutterstock/Marian Paluszkiewicz)

Najnowsze

Popularne

Na Litwie wykryto nową, nieznaną wcześniej mutację koronawirusa. Stwierdzono ją jak na razie tylko w jednym regionie kraju. Blisko jedna trzecia zakażonych tą odmianą już wyzdrowiała, a pozostali nie mają żadnych objawów.

Brazylijska odmiana koronawirusa zdominuje inne w Europie? Kiedy?

Brazylijska odmiana koronawirusa może być dominująca już latem – ostrzega francuska Rada Naukowa która doradza rządowi w sprawie pandemii...

zobacz więcej

Nowa mutacja koronawirusa pojawiła się w rejonie oniksztańskim, znajdującym się na północ od Wilna. Dotychczas stwierdzono tam 40 przypadków zakażeń tą odmianą patogenu.

Litewscy specjaliści zwracają uwagę, że nie ma na razie informacji na temat tego, by osoby zakażone tym rodzajem koronawirusa ciężej przechodziły COVID-19. Co więcej, blisko jedna trzecia zakażonych już wyzdrowiała, a pozostali nie mają żadnych objawów.

Na Litwie dobowa liczba nowych zakażeń od pewnego czasu nieznacznie wzrasta. Ostatniej doby stwierdzono 1113 nowych przypadków patogenu. Wykryto też ponad 1600 zakażeń wywołanych przez brytyjski wariant koronawirusa oraz 10 przez odmianę południowoafrykańską.

Czytaj także: Mleko zaszczepionych matek chroni noworodki przed COVID-19

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej