RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami”

Prezes PFR komentuje dane GUS dot. zatrudnienia (fot. O.Marques/Getty Images)
Prezes PFR komentuje dane GUS dot. zatrudnienia (fot. O.Marques/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Świetne dane na temat wzrostu wynagrodzeń; przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych – ocenił prezes PFR Paweł Borys, komentując najnowszee dane GUS. Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami – dodał.

Liczba zatrudnionych wraca do poziomu sprzed pandemii

Dane z końca pierwszego kwartału 2021 r. pokazują, że w rok po wybuchu pandemii w Polsce liczba zatrudnionych stopniowo wraca do poziomu sprzed jej...

zobacz więcej

GUS podał, że w marcu 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 1,3 proc. rdr, zatrudnienie mdm spadło o 0,1 proc., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 8 proc. rdr i wyniosło 5 tys. 929,05 zł.

„Świetne dane nt. wzrostu wynagrodzeń. Przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych. Jest to efekt dobrej kondycji gospodarki oraz upływu roku od trudnego 2 kw 2020. Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami” – napisał na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zdaniem Borysa „mimo podwyższonej inflacji wzrost realnego funduszu płac w połączeniu z nagromadzeniem w pandemii dodatkowych oszczędności gospodarstw domowych i falą optymizmu po wycofaniu się pandemii oraz powrocie do normalnej aktywności, może przynieść boom w konsumpcji od czerwca i w trzecim kwartale”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej