RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Burza w USA. Policjant zastrzelił czarnoskórą 15-latkę z nożem [WIDEO]

USA. Nagranie z kamery policjanta wiele wyjaśnia (fot. Columbus Police)
USA. Nagranie z kamery policjanta wiele wyjaśnia (fot. Columbus Police)

Ogromne kontrowersje znów obiegły Stany Zjednoczone. Czarnoskóra społeczność z Ohio jest oburzona po tym, jak jeden z funkcjonariuszy śmiertelnie postrzelił 15-letnią dziewczynę. Policja ujawniła jednak nagranie, na którym widać, jak nastolatka rzuciła się wcześniej z długim nożem na inną kobietę. – Oficer podjął działania, aby chronić inną dziewczynę – wyjaśnia burmistrz miasta Columbus.

Nancy Pelosi: Dziękuję ci George Floyd, że poświęciłeś swoje życie [WIDEO]

Kolejne komentarze po wyroku ws. śmierci George’a Floyda. Na zaskakujące zdecydowała się Nancy Pelosi. – Poświęciłeś swoje życie w...

zobacz więcej

W Columbus w stanie Ohio funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie na telefon alarmowy o próbie napaści z użyciem noża na południowym wschodzie miasta.

Gdy przyjechali na miejsce, jeden z nich oddał śmiertelne strzały w kierunku 15-letniej czarnoskórej dziewczyny. Informacje o tym zdarzeniu wywołały masowe protesty. Uczestnicy demonstracji skandowali imię zastrzelonej. Oburzony tłum przemaszerował przed komisariat. „Black Lives Matter” – krzyczeli tam manifestanci.

Zobacz także:  Waszczykowski: Protesty BLM bardziej szkodliwe niż rozruchy w Waszyngtonie

Co ważne, policja szybko zorganizowała konferencję prasową w tej sprawie. – Śmierć 15-letniego dziecka jest druzgocąca, to mogła być moja wnuczka. Rodzina zasługuje na odpowiedź, miasto zasługuje na odpowiedź – przyznał na konferencji prasowej w tej sprawie szef policji w Columbus Ned Pettus.

Ujawniono przy tym nagranie z kamery umieszczonej na mundurze interweniującego policjanta.

Kolejni posłowie odchodzą z KO. „Im szybciej, tym lepiej”

Polska 2050 poinformowała, że ich partię zasilił kolejny poseł Koalicji Obywatelskiej. Czy takich transferów będzie więcej? – Wszystko zależy od...

zobacz więcej

Jak się okazało, tuż przed oddaniem strzału przez funkcjonariusza 15–latka była bardzo agresywna: rzuciła się z nożem na inną kobietę. Przed pociągnięciem za spust mundurowy krzyczał, apelując o spokój, ale dziewczyna nie reagowała. W awanturze uczestniczył m.in. jej ojciec, który bił się z jedną z kobiet.

Po postrzeleniu 15–latka została przetransportowana do pobliskiego szpitala, ale zmarła z powodu odniesionych obrażeń. Jej rodzina podkreśla, że dziewczyna nie zasłużyła na śmierć.

– Była dobrym dzieckiem – powiedziała mediom jej ciotka. Tłumaczyła, że to jej bliska krewna została zaatakowana przez inne kobiety i próbowała się bronić.

Zobacz także:  Brat George'a Floyda: Znowu możemy oddychać

Burmistrz miasta Columbus Andrew Ginther ocenił, że policjant działał zgodnie z przepisami i „podjął działania, aby chronić inną młodą dziewczynę z lokalnej społeczności”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej