RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował samurajskim sztyletem ratowników medycznych. Areszt dla recydywisty

Mężczyzna groził sanitariuszom śmiercią (fot. KPP Puck)
Mężczyzna groził sanitariuszom śmiercią (fot. KPP Puck)

Sąd aresztował na trzy miesiące 57-letniego mężczyznę, który mieczem samurajskim zaatakował interweniujących ratowników medycznych. Grozi 15 lat więzienia, bo działał w warunkach recydywy.

Zadzwonił na policję i przyznał się do zabójstwa. Kłamał

Komisariat policji w Skale, 15 kwietnia 2021 roku. Rozlega się telefon alarmowy. Oficer dyżurny, który podnosi słuchawkę, przyjmuje zgłoszenie o...

zobacz więcej

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Łukasz Brzeziński, sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

– Do zdarzenia doszło w niedzielę. We Władysławowie policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych, do którego doszło w jednym z domów. Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch ratowników medycznych i wskazanego przez nich agresora. Z ich wyjaśnień wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która była w towarzystwie 57-latka – dodał Brzeziński.

Przyjechali ratownicy, wszczął awanturę


Zgłaszającym był mężczyzna, który w trakcie interwencji groził sanitariuszom śmiercią. Chwycił miecz samurajski i zaczął machać ostrzem w ich kierunku, chcąc ich zranić.

Przeczytaj też: Uderzył kobietę w supermarkecie. Są zarzuty dla 48-latka

„Alarm!”. Wulgarny partner żony grozi pobiciem syna pana Marcina

– Ten młody ich to, k..., mnie wk... Mu zaj... kiedyś kopa, to zobaczy, k... Kiedyś będę wypity, jak kopa zapie..., to się nauczy, k... I tak nie...

zobacz więcej

Sanitariusze wybiegli z domu i wezwali policję. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali agresora. Miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych.

źródło:

Zobacz więcej