RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uderzył kobietę w supermarkecie. Są zarzuty dla 48-latka

Mężczyźnie grozi więzienie (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Mężczyźnie grozi więzienie (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Trzy zarzuty, w tym znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 48-latek, który w markecie w Lesznie uderzył kobietę – poinformowała w środę oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka.

Kobieta uderzona w supermarkecie. Napastnik wezwany na przesłuchanie [WIDEO]

W sklepie Kaufland w Lesznie mężczyzna uderzył kobietę pięścią w twarz. Wszystko widać na nagraniu, które trafiło do sieci. Tym bulwersującym...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 kwietnia. W ostatni weekend sprawę nagłośniły media, opublikowano także nagranie z momentu zdarzenia. Na nagraniu widać, jak w kolejce do kasy kobieta uderzona przez mężczyznę osuwa się na ziemię. Do uderzenia doszło po tym, jak kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę na brak maseczki.

– Mężczyzna został już przesłuchany przez policjantów; to 48-letni mieszkaniec Leszna. Zostały mu ogłoszone łącznie trzy zarzuty popełnienia przestępstw: znieważenia klientki sklepu słowami wulgarnymi, naruszenia jej nietykalności cielesnej poprzez uderzenie jej otwartą ręką w tył głowy oraz spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała poprzez uderzenie tej kobiety pięścią w twarz – powiedziała Żymełka.

Chuligan


– Należy dodać, że wszystkich tych czynów mężczyzna dopuścił się w charakterze chuligańskim, czyli działając publicznie, z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego – dodała.

Mężczyzna uderzył kobietę w sklepie. Poszło o brak maseczki?

W kolejce do kasy w markecie Kaufland w Lesznie doszło do bójki. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać mężczyznę, który w pewnym momencie...

zobacz więcej

Żymełka wskazała, że po przesłuchaniu mężczyzna trafił do leszczyńskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna został także ukarany przez policjantów mandatem karnym za nieposiadanie w dniu zdarzenia w markecie maseczki ochronnej na twarzy.

Mężczyźnie, za przedstawione mu zarzuty, grozi do dwóch lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej