RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Wszyscy się śmialiście z Obajtka”. Poseł PO tłumaczy się z dziewięciu mieszkań

Pokaźny majątek posła PO (fot. PAP/W.Olkuśnik)
Pokaźny majątek posła PO (fot. PAP/W.Olkuśnik)

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki ma dziewięć mieszkań o wartości ponad 2 mln zł. – Jestem inwestorem – oznajmił parlamentarzysta.

Poseł KO o aborcji: Ciężko nazwać połączenie kilku komórek życiem

Kiedy jest połączenie kilku komórek, ciężko nazwać, że to już jest życie – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł Koalicji Obywatelskiej Robert...

zobacz więcej

Poseł Kropiwnicki był gościem radia RMF FM. Polityk został zapytany o to, co zawarł w publicznym oświadczeniu majątkowym.

Robert Mazurek, który prowadził rozmowę, przyznał, że przeglądał oświadczenie Kropiwnickiego i stwierdził, że jest „kolekcjonerem” mieszkań. – Nie, raczej inwestorem – odparł parlamentarzysta.

Z oświadczenia posła wynika, że jest właścicielem dziewięciu mieszkań o łącznej wartości ok. 2,2 mln zł i ziemi o wartości ponad 300 tys. – Wszyscy się śmialiście z Daniela Obajtka, a pan od 10 lat jest posłem i z tego nie da się zarobić jakiś strasznych milionów; a pan ma dziewięć mieszkań – zastanawiał się dziennikarz.

Kropiwnicki tłumaczył się, że jest posłem zawodowym od 2015 r., wcześniej zaś pracował w spółce, w której zarabiał „dużo lepiej niż poseł”. Pytany, dlaczego więc zrezygnował z tej posady odparł, że „obowiązki parlamentarne jednak nie pozwoliły tego pogodzić”.

Poseł poinformował, że pracował w spółce samorządowej. – Po 10, 12 godzin na dobę ciężko pracowaliśmy, żeby rozwijać region, ja w tej spółce pracowałem 12 lat, wtedy odłożyłem te pieniądze – mówił.

Przypomnijmy, poseł Kropiwnicki związany był ze spółką Arleg, gdzie pełnił stanowisko dyrektora zarządzającego.

„Spółka samorządowa Arleg dała zlecenia na ponad 300 tys. zł firmie, w której udziały miała partnerka dyrektora Arlegu Roberta Kropiwnickiego. Następne 64 tys. wpłynęło na konto firmy należącej do zatrudnionej w Arlegu specjalistki ds. administracyjnych" – informowała „Gazeta Wyborcza”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej