RAPORT

Pogarda

Kiedy zostaną otwarte restauracje i hotele? Minister zdrowia podał termin

Ogródki w restauracjach pozostaną zamknięte (fot. PAP/M.Marek)
Ogródki w restauracjach pozostaną zamknięte (fot. PAP/M.Marek)

Najnowsze

Popularne

– Za tydzień podamy dokładny harmonogram otwierania poszczególnych gałęzi gospodarki – powiedział Adam Niedzielski. Ze słów ministra zdrowia wynika, że nie ma szans na to, abyśmy majówkę spędzili w hotelu czy restauracji.

Luzowanie obostrzeń. „Przede wszystkim szkoły”

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. nowych obostrzeń odbędzie się już w środę. – Mam nadzieję, że usłyszymy informacje dotyczące...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Niektóre reakcje są nadmiarowo optymistyczne. Zalecam dużą ostrożność w takich oczekiwaniach. To jeszcze nie jest czas, żebyśmy mogli napić się kawy czy zjeść obiad w ogródku kawiarnianym – przyznał Niedzielski.

Minister zdrowia zdradził, że wkrótce rząd opublikuje harmonogram otwierania poszczególnych branż.

– Przedstawimy go za ok. tydzień. Jasno wyznaczymy w nim, które województwa i według jakich kryteriów będą miały luzowane obostrzenia.

Kiedy zostaną otwarte restauracje i hotele?


W grę nie wchodzi także szybsze udostępnienie hoteli czy restauracji dla osób zaszczepionych. – Nie bierzemy tego pod uwagę – podkreślił.

Pewnym jest regionalne znoszenie obecnych restrykcji. – Zostaną wydzielone strefy, w których ograniczenia będą znoszone w szybszym tempie. Głównym kryterium będzie liczba zakażonych, a także obciążenie szpitali pacjentami covidowymi – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej