RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagłe ochłodzenie. Zbliża się załamanie pogody

IMGW ostrzega (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
IMGW ostrzega (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Od czwartku nastąpi załamanie pogody. Kolejne dni będą deszczowe, wystąpią burze, w nocy przymrozki, spadnie śnieg. Synoptycy IMGW poinformowali, że ochłodzenie utrzyma się przynajmniej do wtorku.

Mamy prognozę pogody na czerwiec, lipiec i sierpień. Na takie wakacje czekaliśmy

Meteorolodzy IMGW opracowali długoterminową prognozę pogody na czerwiec, lipiec i sierpień 2021. Synoptycy przewidują, że czeka nas upalne lato z...

zobacz więcej

Prognoza pogody na dziś. Burze i ochłodzenie


Z informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w środę największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz jest na wchodzie kraju i w rejonach podgórskich Sudetów. Na metr kwadratowy może spaść ok. 10-15 litrów wody; porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 60-65 km/h.

Mimo to środa zdaniem synoptyków będzie – w porównaniu z tym, co czeka nas w czwartek i piątek – dniem ładnej pogody. Ochłodzenie może potrwać bowiem przynajmniej do przyszłego wtorku.

Najcieplej w środę będzie w Suwałkach – miejscu, gdzie zazwyczaj jest najchłodniej. Jak wskazują synoptycy, będzie to trzeci taki dzień z rzędu, gdy region ten jest najcieplejszym w kraju. Termometry pokażą tam do 16-17 st.

W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie ok. 15 st. Nieco chłodniej będzie na południu, tam ok. 12-13 st., zaś nad morzem – ok. 10 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W środę po południu do Polski zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny, a za nim napłynie mroźne powietrze, które w nocy obejmie niemal cały kraj. W czwartek dotrze do samych krańców wschodnich i południowych. Z kolei za nim pojawi się kolejny – jeszcze chłodniejszy front atmosferyczny – który przyniesie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

źródło:
Zobacz więcej