RAPORT

Pogarda

Nowe obostrzenia epidemiczne. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Najnowsze

Popularne

W środę 21 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dot. nowych obostrzeń epidemicznych. Decyzje zostaną podjęte podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Czy rząd poluzuje restrykcje, czy zostaną przedłużone na majówkę? Transmisję konferencji będzie można śledzić na portalu tvp.info; początek około godz. 15:30.

Czarnek zapowiada koniec szkolnego lockdownu. „Od przyszłego poniedziałku”

Od poniedziałku możliwy jest powrót do szkół klas I-III, przynajmniej w wielu regionach – zapowiedział w TVP Info minister edukacji i nauki...

zobacz więcej

Konferencja ministra zdrowia o obostrzeniach


Dziś po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu Piotra Müllera – planowane jest przekazanie nowych informacji na temat obostrzeń. Müller podkreślił, że ograniczenia będą wprowadzane wieloetapowo. Konferencja ma odbyć się po południu.

Większość obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa przedłużono do 25 kwietnia, ale od 19 kwietnia zostały otwarte żłobki i przedszkola. Hotele pozostaną nieczynne włącznie do 3 maja.

Także minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet nie wykluczył, że obostrzenia będą obowiązywały regionalnie. Szef resortu zdrowia wskazał, że w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc powrót do szkół klas I-III.

Zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. branża beauty), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie.

Zdaniem szefa MZ większego luzowania obostrzeń należy spodziewać się bliżej przełomu maja/czerwca.

Również rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej, że rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń.

Obostrzenia. Lista


Od 19 kwietnia otwarte są żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Od 19 kwietnia dopuszczona została możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Pozostałe obostrzenia są przedłużone do niedzieli 25 kwietnia. Obowiązują ograniczenia w handlu i limity osób w miejscach kultu. Salony fryzjerskie i kosmetyczne pozostają zamknięte. Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie. Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej