RAPORT

Pogarda

Urodzeni w 1970 r. mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach (fot. PAP/Artur Reszko)
Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Osoby urodzone w 1970 r. mogą od środy rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień.

Brazylijska odmiana koronawirusa zdominuje inne w Europie? Kiedy?

Brazylijska odmiana koronawirusa może być dominująca już latem – ostrzega francuska Rada Naukowa która doradza rządowi w sprawie pandemii...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W tym tygodniu nadal każdego dnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Odpowiednio: 21 kwietnia jest to rocznik 1970, 22 kwietnia będzie to r1971; 23 kwietnia – rocznik 1972, a 24 kwietnia – 1973.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie; każdego dnia będzie ruszała rejestracja dwóch roczników. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie i będzie mógł zarejestrować się na szczepienie.

Jak się zarejestrować na szczepienie?


Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu, korzystając z systemu e-rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zobacz także: Szczepionka Johnson & Johnson a zakrzepy: Jest oświadczenie EMA

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej