RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Egipt. Aż 23 ofiar śmiertelnych wypadku kolejowego na północ od Kairu

Dźwig podnosi wagon pociągu, który wykoleił się w Toukh (fot. PAP/EPA/KHALED ELFIQI)
Dźwig podnosi wagon pociągu, który wykoleił się w Toukh (fot. PAP/EPA/KHALED ELFIQI)

Egipska prokuratura poinformowała, że w wyniku wykolejenia się w niedzielę pociągu pasażerskiego na północ od Kairu zginęły 23 osoby, a 139 zostało rannych. Wcześniej władze informowały o 11 zabitych i 100 rannych.

Prawie setka rannych, wielu zabitych. Kolejna katastrofa kolejowa

Co najmniej 11 osób zginęło, a około 100 zostało rannych, gdy w niedzielę na północ od Kairu wykoleił się pociąg pasażerski. Do katastrofy doszło w...

zobacz więcej

Do katastrofy doszło w prowincji Al-Kaljubijja. Pociąg jechał ze stolicy Egiptu do miasta Al-Mansura. Nadal nie wiadomo, co było przyczyną wykolejenia się składu.

W związku z wypadkiem, jak wynika z komunikatu egipskiej prokuratury, policja zatrzymała 23 osoby, w tym maszynistę oraz innych pracowników kolei i urzędników.

25 marca w katastrofie kolejowej w pobliżu miasta Tahta, gdy doszło do zderzenia dwóch pociągów, zginęło co najmniej 20 osób, a prawie 200 zostało rannych. Prokuratura podała, że przyczyną marcowej katastrofy, która wywołała oburzenie w całym kraju, były rażące zaniedbania pracowników kolei.

Wypadki kolejowe częste w Egipcie


Wypadki kolejowe są częste w Egipcie, gdzie kolej ma opinię niedbającej o sprzęt i niewłaściwie zarządzanej. Rząd poinformował, że rozpoczął szeroko zakrojoną akcję modernizacji kolejnictwa.

Najbardziej tragiczna katastrofa kolejowa w Egipcie miała miejsce w 2002 r., gdy 200 osób zginęło w pożarze nocnego pociągu, jadącego z Kairu na południe kraju.

źródło:

Zobacz więcej