RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Młody pięściarz podbił serca kibiców. „Kocham cię, mamo!”

Jakub Stryszewski jednym wywiadem podbił serca kibiców (fot. TVP)
Jakub Stryszewski jednym wywiadem podbił serca kibiców (fot. TVP)

Choć mówi się, że boks to sport dla prawdziwych twardzieli, również im zdarza się uronić łzę. Tym bardziej, gdy staje się przed szansą walki o medal mistrzostw świata... 17-letni Jakub Straszewski rozkleił się przed kamerami TVP Sport, dziękując mamie za wsparcie i wiarę. Nagranie stało się hitem internetu.

W Kielcach nadszedł czas najważniejszych rozstrzygnięć podczas młodzieżowych mistrzostw świata w boksie. Jedną z największych niespodzianek sprawił 17-letni Jakub Straszewski, który w ćwierćfinale wagi ciężkiej pokonał Amirszoka Samadowa.

Po walce, przepytywany przez Piotra Jagiełłę z TVP Sport, nie krył zadowolenia. – Pokazałem charakter. Nie odpuściłem i... myślę, że to „zakluczowało” – mówił pełen dumy.

Dziękując za gratulacje, pozwolił sobie na odrobinę „prywaty”. – Mamo, kocham cię, wiem, że mi kibicujesz i to oglądasz. Dziękuję za wsparcie, kocham cię! – wyznał, po czym zalał się łzami.

Nagranie obejrzało prawie 100 tys. osób, a wśród nich wiele postaci ze świata sportu. „Masz we mnie kibica, chłopaku!” – pisali.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, poprosił nawet komentatora TVP Sport o... link do walki, by móc podziwiać jego zmagania półfinałowe. A wszystko przecież w trakcie niezwykle ważnego spotkania władz UEFA.

Niemal perfekcyjny półfinał


Natchniony Straszewski w półfinale zaprezentował się niemal perfekcyjnie, wygrał wszystkie pięć rund i w środę ok. godz. 19.05 zmierzy się w walce o złoto z Kubańczykiem Jorge Luisem Felimonem Lobainą.

Faworytem nie będzie, ale skoro sprawił już w Kielcach kilka niespodzianek, dlaczego miałby nie sprawić kolejnej?

Transmisja walki w TVP Sport.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej