RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe informacje o stanie zdrowia Piotra Semki. „Efekt szturmu modlitewnego”

Piotr Semka ma 55 lat (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Piotr Semka ma 55 lat (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Piotr Semka, który po zakażeniu koronawirusem od kilku tygodni przebywa w szpitalu, wraca do zdrowia. Dziennikarz oddycha już samodzielnie, mruga oczami – mówi prezes TVP Jacek Kurski, prywatnie przyjaźniący się z Semką. Jeszcze niedawno prosił o modlitwę, gdy dziennikarz był w śpiączce. Jak ocenia w rozmowie z „Super Expressem”, „szturm modlitewny przynosi efekt”.

Nowe informacje na temat zdrowia Piotra Semki

„Piotr wraca do zdrowia” – napisał na Twitterze redaktor TVP Jacek Łęski. Przyznał jednak, że kolegę – znanego dziennikarza czeka długa...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Informacja o wykryciu COVID-19 u Piotra Semki obiegła media pod koniec marca. Dziennikarz trafił do szpitala MSWiA w Warszawie i szybko okazało się, że jego stan jest poważny. „Teraz pozostaje modlitwa” – mówił wówczas Jacek Kurski.

Dziś, po ponad dwóch tygodniach, w rozmowie z „SE” prezes TVP ocenia, że modlitwy przyniosły efekt i „można już mówić o cudzie”.

„Piotr wyszedł z ECMO (aparat do pozaustrojowego utlenowania krwi – red.), przeszedł pod respirator, ale już nie pobiera zbyt dużo tlenu i oddycha samodzielnie. Piotr mruga oczami, otwiera oczy, reaguje palcami i oczami na komunikaty, więc jest wstępna faza nawiązania z nim kontaktu. Światło w tunelu jest coraz większe, z czego bardzo się cieszymy” – mówi Jacek Kurski.

Jak dodaje, jest duża szansa na powrót dziennikarza do normalnego funkcjonowania. „Teraz nastąpi część terapii, później rehabilitacja. Fizyczna kondycja będzie wymagała rehabilitacji, z psychiką z kolei jest lepiej” – wyjaśnia.

Zobacz także: Piotr Semka – „człowiek, który łączy środowiska”. „Czekamy, aż wróci” [WIDEO]

teraz odtwarzane
Piotr Semka – „człowiek, który łączy środowiska”. „Czekamy, aż wróci”

Piotr Semka to dziennikarz i publicysta, stały komentator życia politycznego i społecznego w Telewizji Polskiej. W przeszłości związany z takimi tytułami prasowymi jak: „Rzeczpospolita”, „Wprost”, „Gazeta Polska”, „Do Rzeczy” czy „W sieci”.

W 2019 roku otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Wolności i Solidarności za działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w latach PRL.

Zobacz także: Premier skomentował stan Piotra Semki

źródło:
Zobacz więcej