RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaradkiewicz o żądaniu Iustitii: Nawet niemieccy naziści ani stalinowcy nie mieli podobnych pomysłów

Iustitia chce "naprawy szkód wyrządzonych w sądownictwie”  (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Iustitia chce "naprawy szkód wyrządzonych w sądownictwie” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

„Nawet niemieccy naziści ani stalinowcy nie mieli podobnych pomysłów. Propozycje zawarte w uchwale łamią podstawowe zasady gwarancji konstytucyjnych” – napisał prof. Kamil Zaradkiewicz, sędzia Sądu Najwyższego reagując na żądania Iustitii dotyczące „nowych” sędziów.

„Iustitia”: Rozwiązać KRS i Izbę Dyscyplinarną SN

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” nie widzi możliwości rozmów, jeśli prezydent nie zawetuje ustawy o sądownictwie. Domaga się także...

zobacz więcej

Podczas zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia przyjęto uchwały, w których wysunięto żądania m.in. „uznania za nieważne nominacji dokonanych na wniosek upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa”. Chodzi o uchwałę nr 4 „Iustitii” „w sprawie naprawy szkód wyrządzonych w sądownictwie”. Wynika z niej żądanie usunięcia wszystkich sędziów, którzy zostali powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek nowego składu Krajowej Rady Sądownictwa.

Do sprawy odniósł się prof. Kamil Zaradkiewicz, sędzia Sądu Najwyższego. Jego zdaniem „propozycje zawarte w uchwale łamią podstawowe zasady gwarancji konstytucyjnych i świadczą o tym, że jej autorzy nigdy nie powinni być prawnikami z przyczyn etycznych”.

Nawet niemieccy naziści ani stalinowcy nie mieli podobnych pomysłów. Propozycje zawarte w uchwale łamią podstawowe...

Opublikowany przez Kamila Zaradkiewicza Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

źródło:
Zobacz więcej