RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnek: Słowa Komorowskiego o Nowaku jako więźniu politycznym to obraz czasów PO [WIDEO]

– Można w jakiś sposób zrozumieć Sławomira Nowaka, gdy sam o sobie mówi, że jest więźniem politycznym. On jest w skrajnym położeniu, dowody przeciw niemu są porażające – ocenił minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. W jego opinii bardziej wymowne jest stanowisko Bronisława Komorowskiego, który uznał, że w wypowiedzi Nowaka nie ma nic zdrożnego.

Długa lista zarzutów wobec „złotego chłopca” Platformy Obywatelskiej Sławomira Nowaka

Za sprawą swojej błyskotliwej kariery u boku premiera Donalda Tuska były minister transportu Sławomir Nowak był nazywany „złotym chłopcem”...

zobacz więcej

Podczas rozmowy w programie „O co chodzi” na antenie TVP Info szef MEiN został poproszony o komentarz do wypowiedzi Sławomira Nowaka, który odnosząc się do aresztowania w związku z zarzutami prokuratorskimi, jakie na nim ciążą, porównał siebie samego do więźniów politycznych represjonowanych przez komunistów w PRL. Jednym z działaczy opozycyjnych przetrzymywanych wówczas w więzieniach był późniejszy prezydent, Bronisław Komorowski.

– To, że on (Sławomir Nowak – red.) to powiedział, można to nawet w jakiś sposób zrozumieć. On jest w skrajnym położeniu. Dowody przeciwko niemu sa tak porażające, że nie dziwi nawet najbardziej absurdalna forma obrony. To są dość naturalne odruchy ludzkie. Nie on jeden tego rodzaju zupełnie niedorzecznych porównań używał w podobnych sytuacjach – komentował Przemysław Czarnek.

– Natomiast to, że pan Bronisław Komorowski, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2010 – 2015, i właśnie ten, do którego odwoływał się Sławomir Nowak, więzień represjonowany w czasach PRL, mówi, że tu nie ma nic zdrożnego i tego typu słowa go nie obrażają, to jest rzeczywiście obraz polityczny III RP zwłaszcza w okresie rządów Platformy Obywatelskiej i prezydenta Komorowskiego, bo wtedy właśnie Sławomir Nowak był prominentnym działaczem politycznym PO i urzędnikiem na najwyższych funkcjach – ocenił gość TVP Info

Zdaniem szefa resortu edukacji i nauki wypowiedź Komorowskiego „pokazuje, w jakim kraju żyliśmy do 2015 r.”

Na byłym ministrze transportu w rządzie Donalda Tuska, następnie szefie ukraińskiej administracji drogowej, Sławomirze Nowaku ciążą zarzuty korupcyjne i powoływania się na wpływy. Polityk przebywał w areszcie od lipca 2020 r. do kwietnia 2021, gdy został decyzją sądu zwolniony .

-> Przeczytaj także: PAN krytykuje Program Kopernikański. Czarnek: Takiego projektu jeszcze nie ma

źródło:
Zobacz więcej