RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Skarżypyta”. Sędzia wyzwał szefa policji, pojedynek MMA

Sędzia wyzwał na pojedynek szefa policji, który doniósł na niego do KRS (fot. Shutterstock/Leeloona)
Sędzia wyzwał na pojedynek szefa policji, który doniósł na niego do KRS (fot. Shutterstock/Leeloona)

Zawieszony w wykonywaniu obowiązków sędzia z Odemiry, w południowej Portugalii, wyzwał na pojedynek szefa krajowej policji Manuela Maginę da Silvę. Poszło o donos do Wyższej Rady Sędziowskiej (CSM), odpowiednika polskiej KRS.

Ukraina: Koronasceptycy w pasiakach. Izrael protestuje

Ambasador Izraela na Ukrainie Joe Lion potępił w niedzielę wykorzystanie przez niektórych uczestników protestu koronasceptyków w Kijowie pasiaków z...

zobacz więcej

Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości od kilku miesięcy neguje istnienie pandemii.

Wyzwanie na walkę „jeden na jednego” sędzia Rui Fonseca e Castro ogłosił na swoim profilu w jednym z mediów społecznościowych. Wyjaśnił, że poczuł się dotknięty tym, że przedstawiciel służb policyjnych nie tylko wykroczył poza swoje uprawnienia, ale donosząc do KRS, zachował się jak „uczniak” i „skarżypyta”.

Castro przypomniał, że jego zawieszenie miało związek z wyrażanymi od pewnego czasu opiniami o tym, że pandemia COVID-19 nie istnieje, a restrykcje sanitarne, w tym obowiązujący w Portugalii stan wyjątkowy, są zbędne.

Zawieszony sędzia stwierdził, że walka w ramach pojedynku MMA byłaby najlepszym „sprawdzianem” wiarygodności. Dodał, że w przypadku swojej porażki wycofałby się z negowania COVID-19 i wygłaszanych publicznie opinii o pandemii.

Czytaj także: Chory na COVID-19 do koronasceptyków: Proponuję wycieczkę po szpitalu

Nie żyje znany koronasceptyk. Przed śmiercią zorganizował dwie imprezy

Nie żyje czołowy koronasceptyk z Norwegii Hans Kristian Gaarder. 60-latek zmarł kilka dni po tym, jak zorganizował w swojej posiadłości dwie...

zobacz więcej

„Tymczasem jeśli przegrałby on, to wówczas musiałby publicznie stwierdzić: Jestem idiotą, kukiełką w rękach innych, kołkiem sterowanym przez rząd” – wyjaśnił Castro, którego propozycja dotychczas nie spotkała się z odzewem ze strony szefa portugalskiej policji.

Zatrzymanie zwolenników Castro


W piątek wieczorem policja zatrzymała pod siedzibą Wyższej Rady Sędziowskiej w Lizbonie kilkudziesięciu zwolenników Castro, którzy domagali się przywrócenia do pracy sędziego z Odemiry.

Wprawdzie manifestacja było stosunkowo spokojna, ale wśród zatrzymanych znalazły się osoby stawiające funkcjonariuszom opór podczas próby wylegitymowania i wypisania mandatów za lekceważenie przepisów sanitarnych.

Większość uczestników piątkowej manifestacji, w której wzięło udział około 1000 osób, nie tylko nie miała na twarzach masek ochronnych, ale również obściskiwała się i całowała na powitanie.

Czytaj także: Antysemityzm wśród koronasceptyków. „Niepokojący wzrost przestępstw w Bawarii”

 

źródło:

Zobacz więcej