RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Matura 2021. Czy maturzyści będą testowani masowo? Konferencja ministra Czarnka

Kiedy konferencja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka? (fot. PAP/Mateusz Marek)
Kiedy konferencja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka? (fot. PAP/Mateusz Marek)

Po miesiącach nauki zdalnej czas na powrót do szkół – na razie jednak w kontekście egzaminów. Już za kilkanaście dni rozpoczną się matury. Jak będzie przebiegać tegoroczny egzamin dojrzałości oraz egzamin ósmoklasisty? Czy maturzyści będą masowo testowani na COVID-19? Szczegóły przedstawią minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Konferencja prasowa odbędzie się w środę 21 kwietnia. Transmisja na portalu tvp.info około godz. 14:15.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Bezpośrednio po długim weekendzie, 4 maja rozpoczynają się matury.

Konferencja Przemysława Czarnka


Podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu epidemii koronawirusa, odbędą się jedynie w formie pisemnej. Jak dokładnie będą przebiegać egzaminy? Na najważniejsze pytania w tej sprawie odpowiadać będą szef MEiN Przemysław Czarnek i dyrektor CKE Marcin Smolik.

Konferencja prasowa w trybie online została zaplanowana na godz. 14:15 w środę 21 kwietnia.

Harmonogram egzaminów 2021• Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja, potrwają do 20 maja;

• Egzamin ósmoklasisty odbędzie się od 25 do 27 maja;

• Egzaminy zawodowe i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe będą przeprowadzone w czerwcu i w lipcu.

Matura 2021 – masowe testy maturzystów na COVID-19?

Kiedy rejestracja kolejnych roczników? Dworczyk podał terminy [HARMONOGRAM]

Przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień w Polsce i system cały czas przyspiesza – powiedział na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk,...

zobacz więcej

We wtorek w radiowym wywiadzie minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był o możliwość przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa wśród uczniów podchodzących do egzaminu.

– Myślę, że nasz potencjał i możliwości wykonywania testów są tak duże, że jesteśmy w stanie testami antygenowymi, które posiadamy, takie testowanie ewentualnie przeprowadzić – powiedział szef MZ w Radiu ZET. Dodał przy tym, że na tę chwilę decyzja w tej kwestii nie zapadła.

Nauka zdalna i stacjonarna


Z kolei już od poniedziałku (26 kwietnia) możliwy jest powrót do szkół klas I-III, przynajmniej w wielu regionach – zapowiedział we wtorek w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zobacz także: Czarnek zapowiada koniec szkolnego lockdownu. „Od przyszłego poniedziałku”
teraz odtwarzane
Minister Czarnek o powrocie do szkół

Nowe rozporządzenie weszło w życie


Wczoraj weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z nią przedłużone zostaje do 25 kwietnia zawieszenie zajęć stacjonarnych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego i centrach kształcenia zawodowego, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych i domach wczasów dziecięcych. Prowadzona jest tam nauka w formie zdalnej. Zawieszone jest też dalej stacjonarne funkcjonowanie szkolnych schronisk młodzieżowych.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

źródło:
Zobacz więcej