RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek i pożar na S8. Jedna osoba nie żyje [WIDEO]

Na trasie S8 w kierunku Poznania pomiędzy ul. Powstańców Śląskich i ul. Lazurową w Warszawie doszło do zderzenia dwóch aut osobowych i ciężarówki, która uległa zapaleniu. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że w tirze jadącym w kierunku Poznania pękła opona, przez co doszło do zdarzenia – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. W wyniku wypadku zginął kierowca ciężarówki, a cztery inne osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana.

Tragiczny wypadek. Samochód uderzył w drzewo, nie żyje 38-latek

Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze powiatowej między Łobżenicą a Rudną (woj. wielkopolskie). – 38-latek kierujący mercedesem stracił...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 14 na S8 pomiędzy węzłem Lazurowa a węzłem Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że w tirze jadącym w kierunku Poznania pękła opona, przez co zjechał w lewo przygniatając samochód osobowy do bariery – powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Policjant wskazał, że ciężarówka następnie uderzyła w barierę, której elementy spadły na dwa samochody jadące w kierunku Białegostoku. – W efekcie samochód ciężarowy się przewrócił i zapalił – powiedział.

W wyniku zdarzenia zginął kierowca ciężarówki, który wypadł z pojazdu. – Czterem innym osobom udzielana jest pomoc medyczna – przekazał rzecznik KSP.

Z kolei aspirant sztabowy Łukasz Płaskociński z warszawskiej straży pożarnej powiedział, że najprawdopodobniej w wyniku przewrócenia się ciężarówki doszło do rozerwania zbiornika z paliwem, przez co tir stanął w płomieniach. – Ciężarówka przewoziła drewno, które strażacy dogaszają – wyjawił strażak.

W związku ze zdarzeniem na S8, trasa w kierunku Poznania jest zablokowana. Z kolei w kierunku Białegostoku ruch odbywa się jednym pasem.

Zobacz też: Śmiertelny wypadek w Brodnicy. Bus wjechał w kobietę i dwoje dzieci

źródło:
Zobacz więcej