RAPORT

Wojna na Ukrainie

Merkel zabrała głos ws. zdrowia Nawalnego i sytuacji na granicy Ukrainy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel (fot. PAP/EPA/C.BILAN)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel (fot. PAP/EPA/C.BILAN)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, że gromadzenie się wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą stworzyło „niepokojąco napiętą” sytuację – podaje Agencja Reutera. Szefowa niemieckiego rządu stwierdziła, że należy kontynuować dialog w tej sprawie.

Rosja wchłonie część Ukrainy? Szeremietiew: Może chodzić o połączenie z Krymem

Gdy pojawiły się pierwsze informacje, że Rosjanie gromadzą jakieś siły przy granicy, snułem przypuszczenia, że najprawdopodobniej Moskwa będzie...

zobacz więcej

Merkel odniosła się też do niepokojących doniesień o stanie zdrowia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. – Rząd niemiecki wraz z innymi nalega, aby otrzymał odpowiednią opiekę medyczną – powiedziała.

Tysiące rosyjskich żołnierzy przy granicy


W poniedziałek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował, że przy granicy z Ukrainą znajduje się ponad 150 tys. rosyjskich żołnierzy.Ryzyko dalszej eskalacji jest ewidentne. Musimy pochwalić Ukrainę za jej powściągliwą reakcję i wzywamy Rosję do deeskalacji – powiedział.

Stan zdrowia Nawalnego


Aleksiej Nawalny od 31 marca prowadzi głodówkę. Rosyjski opozycjonista jest więziony w kolonii karnej, a jego stan zdrowia zagraża życiu.

Czytaj także: Apel do Franciszka o interwencję ws. Nawalnego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej