RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnek zapowiada koniec szkolnego lockdownu. „Od przyszłego poniedziałku”

Od poniedziałku możliwy jest powrót do szkół klas I-III, przynajmniej w wielu regionach – zapowiedział w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Powrót do szkół. Minister Czarnek podaje termin


– Dzieci wróciły do przedszkoli, z czego się ogromnie cieszymy. Jeśli dynamika spadkowa trzeciej fali koronawirusa się utrzyma, to słysząc także szefa rady medycznej prof. Horbana mam nadzieję, że od poniedziałku będziemy mogli mówić o powrocie do szkół klas I-III, przynajmniej w wielu regionach – powiedział Czarnek w TVP Info.

Pytany, czy istnieje scenariusz, w którym przez pandemię i naukę zdalną uczniowie musieliby powtarzać cały rok szkolny polityk odpowiedział: „Nie ma takiej opcji, żebyśmy dzieci tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok”.

– Będziemy wprowadzać programy wspomagające na które przeznaczamy już 250 mln zł, głównie programy w zakresie merytorycznym; ale nie ma mowy o tym, żeby powtarzać rok – zapewnił minister edukacji.

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

źródło:
Zobacz więcej