RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny poseł dołącza do Hołowni. „Budujemy nową jakość”

Do partii Polska 2050 dołączają nowe osoby: poseł Koalicji Obywatelskiej (Nowoczesnej) Mirosław Suchoń, samorządowiec Grzegorz Nowosielski i Wanda Brociek ze Stowarzyszenia Polska 2050 – poinformował Szymon Hołownia.

Kto jest liderem opozycji w Polsce? Budka nie ma powodów do radości

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz stojący na czele ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia zostali uznani za liderów opozycji w Polsce, uzyskując...

zobacz więcej

Hołownia informując o dołączeniu do jego partii nowych osób podkreślał na konferencji prasowej w Sejmie, że z nimi na pokładzie zamierza doprowadzić do realizacji swoich celów, „do zmiany jakości polskiej polityki” i zamierza pokazać, że „nowa jakość w tej polityce naprawdę jest możliwa”.

Podkreślał, że są to ludzie z doświadczeniem. – To ludzie, którzy już tej polityki samorządowej, czy sejmowej, czy obywatelskiej liznęli. Takich ludzi potrzebujemy na naszym pokładzie, bo tacy ludzie, też są w stanie realnie pokazywać całemu ruchowi na czym polega polityczna sprawczość – powiedział Hołownia.

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył były poseł KO Tomasz Zimoch.

W kwietniu sąd zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni.

źródło:
Zobacz więcej