RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy rejestracja kolejnych roczników? Dworczyk podał terminy [HARMONOGRAM]

Przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień w Polsce i system cały czas przyspiesza – powiedział na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień. Przekazał też, że firma AstraZeneca ponownie zapowiedziała zmniejszenie dostaw do Polski.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak powiedział szef KPRM, zamiast 268 tys. dawek szczepionki AstraZeneki, do naszego kraju dotrze 67 tys. sztuk. – Mamy też niestety informację, że w kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie, dostawy będą ograniczone – powiedział.

– Dobrą informacją jest to, że przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień w Polsce i system cały czas przyspiesza – poinformował minister.

Harmonogram szczepień


28 kwietnia uruchomimy rejestrację dla osób między 30. a 39. rokiem, które między styczniem a marcem zgłosiły za pośrednictwem formularza elektronicznego gotowość do zaszczepienia się – powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że takich osób jest nieco ponad 400 tys. – Te osoby przez to, że zgłosiły się wcześniej, będą miały teraz priorytetową możliwość zarejestrowania się na szczepienie – zaznaczył minister.

Poinformował, że 4 maja ruszy rejestracja dla osób między 18. a 29. rokiem życia; to ok. 340 tys. osób, które między styczniem a marcem zarejestrowały się jako gotowe do przyjęcie szczepionki. Czytaj także: Powrót do szkół od przyszłego poniedziałku? Minister ujawnia plan

źródło:
Zobacz więcej