RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powrót do szkół od przyszłego poniedziałku? Minister ujawnia plan

Szkoły nadal zamknięte dla uczniów (fot. arch.PAP/Łukasz Gągulski)
Szkoły nadal zamknięte dla uczniów (fot. arch.PAP/Łukasz Gągulski)

Z ministrem Przemysławem Czarnkiem mamy plan, żeby cała edukacja w szkołach została przywrócona przed wakacjami – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Niedzielski Był pytany w Radiu ZET, kiedy nastąpi powrót do szkół i czy część uczniów wróci do nauki stacjonarnej już od 26 kwietnia.

Kiedy powrót do szkół? Minister zdrowia odpowiada


Szef resortu zdrowia wskazał, że na ten moment „mówimy tylko o powrocie klas I-III”. Zapytany, czy starsi uczniowie wrócą do szkół przed końcem roku, odparł, że „wydaje się, że jest szansa i będziemy robili wszystko, żeby tak było”.

– Z ministrem Czarnkiem mamy plan, żeby zdecydowanie cała edukacja została przywrócona przed wakacjami, żebyśmy nie czekali do września – powiedział polityk.

Nowe rozporządzenie ministra edukacji


Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra edukacji zawieszenie nauki stacjonarnej zostało przedłużone do 25 kwietnia. Od 19 kwietnia, po trzech tygodniach przerwy, znów działają stacjonarnie przedszkola i żłobki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej