RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Do kiedy nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Minister podaje warunek

Nowe obostrzenia. Jakie szykują się zmiany? (fot. PAP/Paweł Supernak)
Nowe obostrzenia. Jakie szykują się zmiany? (fot. PAP/Paweł Supernak)

Obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu może zostać zniesiony bliżej końca maja – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o zmiany w obostrzeniach.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister Niedzielski w Radiu ZET został zapytany, kiedy będzie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Kiedy koniec noszenia maseczek na dworze?


– To zależy przede wszystkim od częstotliwości występowania wirusa. Jeśli będziemy mieli go stosunkowo mniej, wtedy jest przestrzeń do podjęcia takiej decyzji. Taka decyzja może nastąpić bliżej końca maja – oznajmił minister zdrowia.

Wskazał, że według prognoz którymi dysponuje jego resort, „w pierwszej połowie maja będziemy mieli mniej więcej 10 tys. nowych przypadków dziennie, a to jest cały czas duża liczba, która wskazuje na dużą częstotliwość występowania wirusa”.

Niedzielski mówił też, że z badań wynika, iż prawdopodobieństwo zakażenia w zamkniętym pomieszczeniu jest dużo większe niż na świeżym powietrzu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej